E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

30-vjeçari hidhet nga kati i 19-të, tentoi tu shpëtonte flakëve (VIDEO)

Një 30-vjeçar kapet në një parvaz ballkoni në një përpjekje të dëshpëruar për të shpëtuar jetën e tij, ndërsa zjarri përfshiu një banesë në katin e 19-të në zonën Lalbaug të Mumbait. Pak sekonda më vonë, ai humbet kontrollin e tij dhe bie për vdekje. Roja e sigurisë i identifikuar si Arun Tiwari u dërgua në një spital, ku u deklarua i vdekur kur mbërriti.

“Pasi shpërtheu zjarri, Arun Tiwari, një roje sigurie, nxitoi në katin e 19-të. Shumë shpejt ai e kuptoi se ishte bllokuar dhe për të shpëtuar veten, u var tek ballkoni. Ai u kap në parmakë për disa minuta, duke humbur kontrollin dhe duke rënë”, tha agjencia e lajmeve PTI, duke cituar një zyrtar.

Zjarri i madh u raportua nga Parku One Avigha në jug të Mumbait – një ndërtesë banimi luksoze. Me të marrë njoftimin, 14 makina zjarrfikëse shkuan në vendngjarje.

Disa orë më vonë, një zyrtar civil i Mumbait tha se zjarri ishte vënë nën kontroll, dhe zyrtarët e sigurisë ishin brenda ndërtesës për të përcaktuar shkakun e incidentit.

“Zjarrfikësit tanë kanë mbërritur sapo kanë pasur informacion në orën 11:55. Deri atëherë zjarri kishte arritur në katin e 20-të. Personi që u hodh nga ndërtesa, ka ndërruar jetë. Në objekt kishte edhe persona të tjerë, por ata u shpëtuan. Një hetim është nisur për të përcaktuar shkakun e zjarrit. Do të ndërmerren veprime kundër autorëve”, tha Iqbal Chahal, Komisioneri i Korporatës Komunale Brihanmumbai.

Burimi i lajmit: NDTV. Përshtatur nga Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...