E premte, 3 Prill, 2020
3 C
Tirana

Mbi 7,500 viktima në total, Italia publikon bilancin për 24 orët e fundit

Lexo edhe ...

COVID-19 e gjeti Evropën të përgjumur

Më pak se një muaj para se Evropa të fillonte të përpëlitej për maska, ventilatorë dhe teste për koronavirusin, qeveritë e vendeve të Bashkimit...

Koronavirusi/ Përse Shqipëria nuk bën më shumë teste? Përgjigjet Rama

Kreu i Qeverisë Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ndër të tjera iu përgjigj pyetjes: “Përse Shqipëria nuk bën më shumë...

Shqiptarët e mbetur jashtë/ Rama: Motra dhe vëllezër mos tentoni të vini

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” foli për shqiptarët të cilët nuk arritën të riatdhesohen. Kreu i Qeverisë tha se sapo...

Akti Normativ mbi pagesat e qirave/ Rama shpjegon si do paguhen Prilli dhe Maji

Kryeministri Edi Rama përgjatë një lidhje direkte në emisionin “Opinion” shpjegoi Aktin Normativ të nxjerrë nga qeveria për të rregulluar raportin e qirave në...

Italia ka publikuar bilancin e viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Sipas mediave vendase, 683 persona kanë humbur jetën gjatë orëve të fundit, duke e çuar numrin total të viktimave në 7,503.

Shteti fqinj vijon të raportojë shifra të frikshme, duke mbajtur edhe kryesimin si vendi ku janë shënuar vdekjet më të shumta nga virusi Covid-19.

Mediat fqinje raportojnë se në 24 orë janë konfirmuar 3,491 raste të reja me virusin vdekjeprurës, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 74,386.

Numri i personave që kanë fituar betejën me koronavirusin ka shkuar në 1063.

Gjithashtu një rritje të shpejtë në numrin e vdekjeve po sheh edhe Spanja, e cila dje raportoi rreth 600 viktima të reja nga koronavirusi. Nëse Spanja do të vijojë me këto ritme, atëherë shumë shpejt ajo do ia kalojë edhe Kinës e cila mban vendin e dytë për numrin më të madh të viktimave të shkaktuara nga ky virus.

Spanja numëron deri më tani më shumë se 2,800 viktima, ndërsa Kina raporton më shumë se 3,200 pacientë të vdekur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19 e gjeti Evropën të përgjumur

Më pak se një muaj para se Evropa të fillonte të përpëlitej për maska, ventilatorë dhe teste për koronavirusin, qeveritë e vendeve të Bashkimit...

Koronavirusi/ Përse Shqipëria nuk bën më shumë teste? Përgjigjet Rama

Kreu i Qeverisë Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ndër të tjera iu përgjigj pyetjes: “Përse Shqipëria nuk bën më shumë...

Shqiptarët e mbetur jashtë/ Rama: Motra dhe vëllezër mos tentoni të vini

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” foli për shqiptarët të cilët nuk arritën të riatdhesohen. Kreu i Qeverisë tha se sapo...

Akti Normativ mbi pagesat e qirave/ Rama shpjegon si do paguhen Prilli dhe Maji

Kryeministri Edi Rama përgjatë një lidhje direkte në emisionin “Opinion” shpjegoi Aktin Normativ të nxjerrë nga qeveria për të rregulluar raportin e qirave në...

Lukaku shpërthen në akuza: U desh një juventin i infektuar që të ndalej futbolli

Përhapja e koronavirusit ka sjellë ndalesën e futbollit, por edhe ka tensionuar mardhëniet mes klubeve në Itali. Disa prej tyre mendonin se duhej vepruar...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT