E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Mbërrijnë në Rinas 11,700 vaksina anti-covid të Pfizer

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ”Nënë Tereza”, 11.700 vaksina kundër koronavirusit, të prodhuar nga kompania Pfizer. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale.

Deri më tani, në vendin tonë kanë mbërritur mbi 911 mijë vaksina anti-covid.

”Aeroporti “Nënë Tereza” – Edhe 11,700 vaksina Pfizer sapo kanë mbërritur në Shqipëri, duke kaluar mbi 911 mijë sasinë e vaksinave të mbërritura deri tani, për të vijuar pa u ndalur me programin kombëtar të vaksinimit”, shkruan Rama në rrjetin social, Facebook.

Situata epidemiologjike në vendin tonë vijon të përmirësohet nga dita në ditë. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 5 raste të reja me Covid-19, nga 2.013 testime të kryera.

Një 63-vjeçare nga Saranda nuk ka arritur ta fitojë betejën me virusin e rrezikshëm, po në 24 orëshin paraprak. Ndërkohë, janë shëruar edhe 35 pacientë, teksa raste aktive mbeten 296.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...