E shtunë, 23 Janar, 2021
11 C
Tirana

Mazhoranca bën një hap mbrapa: Tërhiqet nga votimi “Paketa Antishpifje”

Mësohet se mazhoranca ka tërhequr nga votimi projektligjin për mediat e njohur gjerësisht si “paketa anti-shpifje”. Arsyeja është komunikuar nga kreu i Grupit të PS-së, Taulant Balla. Kuvendi nuk do të votojë ligjin teksa është në shqyrtim nga Komisioni i Venecias.

Nga foltorja e Kuvendit Balla tha se ‘Venecia’ do të diskutojë në procedurë të përshpejtuar më 21 mars këtë paketë, ndërsa shtoi se në Tiranë pritet të vijë në delegacion në muajin shkurt.

“Votimi i dekretit për mediat audiovizive, diskutimi për të shtyhet, deri sa Komisioni i Venecias të na sjellë raportin e vet, më 20-21 mars.”, tha Balla.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ikja e të rinjve/ Fenomeni i largimit në Shqipëri, më i larti në Europë

Vit pas viti, fenomeni i emigracionit po merr përmasa alarmante dhe po përfshin segmente të shoqërisë me aftësi. Një anketë e vitit 2020 e...

Gjykata Speciale refuzon kërkesën për lirimin e Kadri Veselit

Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën për lirimin nga paraburgimi të ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli. Avokati i tij, Ben Emmerson, kishte kërkuar që klienti...

Përgjimet e antimafias italiane/ Veliaj çon në gjykatë Dumën për shpifje

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj do të padisë në gjykatë ish-deputeten e PD, Grida Dumën për shpifje. Përmes një reagimi zyrtar, Veliaj thekson...

Kosovë: Rritet numri i të infektuarve, tre persona humbin jetën nga Covid-19

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë  ka bërë të ditur se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 379 raste te reja me...

‘Shqipëria e Madhe’/ Ambasada ruse në Tiranë reagon për deklaratën e Haradinaj

Ambasada Ruse në Tiranë, ka reaguar pas deklaratës së bërë nga ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj për krijimin e “Shqipërisë së Madhe”. Sipas këtij institucioni,...