E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Liga e Kombeve: Spanja ‘shtyp’ Gjermaninë, Franca dhe Mali i Zi ‘lujanë poker’

Përfundojnë ndeshjet e fundit në grupe të Ligës së Kombeve. Spanja ka luajtur tenis me Gjermaninë, duke triumfuar me rezultatin 6-0. Pavarësisht emrave të bujshëm në fushë, “Pancerat” u shpartalluan totalisht nga “Furia e Kuqe”. Ky rezultat e vendos trajnerin Joakim Lëv në pozita mjaft delikate.

Franca ka mundur Suedinë me rezultatin 4-2. Kampionët e botës ditën si ta merrnin takimin nën kontroll me Suedinë duke kaluar nga 0-1 në 4-2 për “Gjelat”. Megjithëse pa objektiv, Portugalia mposhti nënkampionët e botës Kroacinë me rezultatin 2-3, ku luzitanët vuajtën jo pak.

Mali i Zi ka bërë detyrën, teksa ka shkatërruar 4-0 skuadrën e Qipros.

REZULTATET E NDESHJEVE 

SPANJË-GJERMANI 6-0
Morata 17′, Ferran Torres 33′, 55′, 71′, Rodrigo 38′, Oiarzabal 89′

FRANCË-SUEDI 4-2
Zhiru 16′, 59′ , Pavard 36′, Koman 90’/  Klaeson 4′, Kuaison 88′

KROACI-PORTUGALI 2-3
Kovaçiç 29′, 65’/ Dias 52′, Dias 90’+1 , Sikeira 60′

LUKSEMBURG-AZERBAJXHAN 0-0 

MALI I ZI-QIPRO 4-0 

MALTA-ISHUJT FAROE 1-1 

ANDORRA-LETONI 0-5  

GJIBRALTAR-LIHTESHTEJN 1-1

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Italia në panik/ Alarm për bombë pranë stadiumit ku do luhet kundër Zvicrës

Italia ndodhet në panik, pak orë para se përfaqësuesja të luajë ndeshjen e dytë të kampionatit europian përballë Zvicrës. Një alarm për bombë, ka...

SHBA i dhuron Shqipërisë, 1 milion dollarë pajisje mjekësore

Komanda europiane e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i ka dhuruar Shqipërisë 1 milion dollarë pajisje mjekësore kundër koronavirusit për spitalin Nënë Tereza në...

Putin: Biden është burrë shteti, shumë ndryshe nga Trump

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin e ka konsideruar burrë shteti homologun e tij amerikan, Joe Bideen. Në konferencën për mediat pas takimit me këtë të...

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...