E enjte, 26 Nëntor, 2020
0 C
Tirana

Etiketa

Liga e Kombeve

E ardhmja e Lëv në ‘fije të perit’, federata gjermane vendos më 4 dhjetor

Federata Gjermane e Futbollit, do të zhvillojë një mbledhje të jashtëzakonshme më 4 dhjetor, ku do të vlerësohet puna e trajnerit, Joakim Lëv. Gjithashtu, do...

Si funksionon Liga e Kombeve dhe lidhja që ka me Botërorin 2022

Liga e Kombeve është kompeticioni më i ri i UEFA-s, e themeluar në shtator të vitit 2018. Në përfundim të edicionit të parë, fituese...

Shpërthen trajneri bjellorus: Shqipëria nuk e meritonte fitoren

Pas disfatës në ʺAIR Albaniaʺ Stadium nga Shqipëria me rezultatin 3-2, trajneri i kombëtares së Bjellorusisë, Mikail Markel është shprehur se kjo sfidë nuk...

Kosova rikthehet te fitorja, Holanda përmbys Poloninë, Anglia “luan poker”

Përfundojnë ndeshjet e fundit në grupe për Ligën e Kombeve. Kosova ka marrë një fitore krenarie, teksa ka mundur Moldavinë me golin e Lirim...

”Na çatë trapin për modulin 3-5-2”/ Reja shpërthen gjatë intervistës

Trajneri i Shqipërisë, Edi Reja u justifikua se fitorja me Bjellorusinë u ndërlikua për shkak se mjaft lojtarë që u aktivizuan sot, nuk kanë...

Shqipëria mposht Bjellorusinë dhe i rrëmben vendin e parë. Ja përfitimet

Ka përfunduar ndeshja e fundit e Shqipërisë në grupin e 4-t C të Nations League. Kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja fituan me rezultatin 3-2...

Mbrojtja ”fut” ujë, Bjellorusia shënon të dytin

Panik në mbrojtjen e kuqezinjve. Bjellorusët depërtojnë me lehtësi dhe mposhtin portierin Berisha për herë të dytë, me anë të futbollistit Kendish. Reultati i deritanishëm...

Shqipëria dyfishon rezultatin, shënon sërish Cikalleshi (Video)

Shqipëria dyfishon rezultatin në ndeshjen ndaj Bjellorusisë. Ka qenë sërish Sokol Cikalleshi, i cili nuk ka gabuar nga pika e bardhë e penalltisë. 11-metërshi u fitua...

Video/ Cikalleshi kalon Shqipërinë në avantazh ndaj Bjellorusisë

Zhbllokohet sfida mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë. Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka kaluar në avantazh kuqezinjtë. Pas një harkimi të Memollës nga e majta, bomberi kuqezi nuk...

Liga e Kombeve: Spanja ‘shtyp’ Gjermaninë, Franca dhe Mali i Zi ‘lujanë poker’

Përfundojnë ndeshjet e fundit në grupe të Ligës së Kombeve. Spanja ka luajtur tenis me Gjermaninë, duke triumfuar me rezultatin 6-0. Pavarësisht emrave të...

Të fundit

Reali “trullos” Interin, fitojnë Bayern dhe Atalanta

Përfundojnë ndeshjet e katërta në grupe të Champions League. Reali ka mundur Interin në “San Siro” me rezultatin e pastër 0-2. Ndeshja u zhbllokua...

Maradona ndërroi jetë, 5 fëmijët e tij “në luftë” për milionat

Vdekja e Diego Maradonës mund të shkaktojë një grindje familjare mbi pasurinë e tij ndërsa ai lë pas pesë fëmijë që i njohu si...

Zgjedhjet/ Duka: Po s’ka dakordësi me Bashën, do ketë me Patozin e Topallin

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste (PAA), Agron Duka, i ka dhënë mesazhe të qarta kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha. Teksa ka qenë i ftuar...

Gjermania zgjedh më 26 shtator 2021, pasuesin e Angela Merkel

Qeveria gjermane vendoi të mërkurën që më 26 shtator 2021 të zhvillojë zgjedhjet e përgjithshme për të zgjedhur kreun e ri të ekzekutivit që...

OKB: Dhuna e burrave ndaj grave është gjithashtu një pandemi

Në të gjithë botën të mërkurën u shënua Dita Ndërkombëtare për Eliminimin e Dhunës ndaj Grave. Në shumë vende gratë thanë se bllokimet për shkak...