E enjte, 20 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

‘Lufta’ brenda opozitës, Meta bën lëvizjen urgjente

Kreu i Shtetit, Ilir Meta, ka njoftuar një konferencë urgjente për shtyp, e cila do të mbahet në ambientet e Presidencës. Stafi i Metës njofton se konferenca do të mbahet në orën 12:30, ndërsa thekson se presidenti do të jetë i hapur për çdo pyetje.

Konferenca e Metës zhvillohet një ditë pas kthimit nga vizita zyrtare në Maqedoni, ndërkohë që ambienti politik në vend është tejet i polarizuar. Më herët ai është akuzuar nga kryedemokrati Lulzim Basha, i cili e ka quajtuar si njërën prej brinjëve të “Trekëndëshit të Bermudës”.

Lideri demokrat Lulzim Basha ka thënë më herët se “Trekëndëshi i Bermudës” duke nënkuptuar Sali Berishën, Ilir Metën dhe Edi Ramën kanë frikë nga drejtësia shqiptare. Ai ka deklaruar se ndryshe nga ata, ka dalë para drejtësisë, dhe është provuar se çështjet e ngritura kundër tij kanë qenë politike.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Basha i përgjigjet Metës pas takimit me Ballën

Kryedemokrati Basha ka dhënë garanci se PD nuk do t’i iki asnjë beteje, përfshirë edhe zgjedhjet vendore. Qëndrimi i tij pason pas deklaratës për...

Krijohet sistemi që “parashikon” pacientët më të rrezikuar me Covid-19

Shkencëtarët në Gjermani kanë zhvilluar një sistem të ri të inteligjencës artificiale, i cili analizon proteinat në një mostër të vetme gjaku te një...

PD po shkon drejt ndarjes?

Nga: Artur Ajazi Mendimi për një ndarje të mundshme të PD-së, po shprehet dhe promovohet hapur ditët e fundit në çdo ambient mediatik. Në dukje...

Në kërkim të racës Ariane: Misioni i bujshëm i nazistëve në pyjet e Amazonës

Nga: Pietro Emanueli Nazistët kishin një koncept racist mbi botën dhe marrëdhëniet ndërkombëtare, brenda së cilës Gjermania ishte qendra e gjithçkaje, dhe ishte mbi të...

Bardhi: Asnjë habi nga trekëndëshi i Bermudës.Reagon Blushi: Ç’na polli belaja!

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, ka reaguar sa i takon qëndrimit publik të presidentit Meta, pas diskutimit për datën e zgjedhjeve të...