E diel, 16 Janar, 2022
-3.5 C
Tirana

Deputetin e hedhin në koshin e plehrave. Nishani po paralajmëron Bashën?

Ish-presidenti Bujar Nishani, ka paralajmëruar agresion të ashpër ndaj klasës politike, madje duke e demostruar me pamjet filmike të asaj se çfarë ka ndodhur me një deputet në Ukrainë. Nishani, i cili ka dalë hapur në mbështetje të Sali Berishës, ka rikujtuar sot në Facebook videon e momentit ku protestuesit në Ukrainë, disa vite më parë hodhën në koshin e mbeturinave një politikan, që e akuzonin si të korruptuar. Nishani thotë se këto skena do t’i shohim edhe qyteteve të Shqipërisë, dhe se shqiptarët do të hedhin në kosh “simbolet e tradhtisë”.

“Besoj se së shpejti këto skena do ti shohim dhe qyteteve të Shqipërisë. Shqiptarët do ti hedhin në koshin e plehrave simbolet e hajnisë dhe tradhëtisë”, shkruan Bujar Nishani.

Në vitin 2014, një grup protestuesish jashtë parlamentit të Ukrainës, kapën deputetin duke e hedhur në një kazan plehrash.

Vitaly Zhuravsky teksa po ecte mes turmës jashtë parlamentit, është tërhequr me forcë duke përfunduar brenda kazanit me plehra. Protestuesi që e hodhi e mban brenda duke mos e lejuar të dalë jashtë, ndërsa i shtyn kokën për të mos lëvizur.

Ai i hedh ujë mbi fytyrë, duke e goditur më pas me çantën e tij të punës. Deputeti fatkeq Vitaly Zhuravsky, ish-pjestar i Partisë së Rajonit të Presidentit Viktor Yanukovich, ishte autori i një projekt-ligji për ndalimin e rreptë të protestave anti-qeveritare. Më herët ai kishte nxjerrë një projekt-ligj tjetër, që dënonte me ligj shpifjet.

Lexo edhe :   'Lufta' brenda opozitës, Meta bën lëvizjen urgjente
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shuhet legjenda e futbollit shkodran, e mundi sëmundja

Një sëmundje e rëndë ka mposhtur legjendën e futbollit shkodran, Ramazan Rragami, i cili u shua në moshën 77-vjeçare. Rragami vuante prej vitesh nga një...

Falsifikimi i dokumenteve/Gjykata liron nga burgu vëllain e Sheila Haxhiraj

DVP Lezhë në bashkëpunim me DVP Tiranë dhe atë të Elbasanit, finalizuan operacionin “Identiteti”. Nga finalizimi i operacionit, pas tre muajsh hetime, u zbulua...

Misteri afrikan: Pse C*vid-19 ka shkaktuar më pak vdekje se kudo tjetër?

Nga: Federico Giuliani “Il Giornale Është një kontinent i madh, rreth 7 herë më i madh sesa Bashkimi Evropian, dhe i banuar nga pothuajse 1.5 miliardë...

“Basha është pronar i basteve”/PD ia kthen Berishës: Mashtrues kronik!

Partia Demokratike ka përgënjeshtruar akuzat e ish-kryeministrit Berisha, ku tha se kryedemokati Basha është pronar i basteve. Shigjetimet e Berishës ndaj Bashës erdhën nga...

Zgjedhjet lokale, kurthi pervers i Metës për Bashën

Nga: Andi Bushati Pak kohë përpara se Gjykata Kushtetuese të vendosë nëse Presidenti i Republikës e ka tejkaluar rolin e tij për të qënduar mbi...