E shtunë, 18 Shtator, 2021
23.5 C
Tirana

LAJM I FUNDIT/Të shtëna me armë zjarri në Bulqizë, një i plagosur

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur në Bulqizë. Nga të dhënat e para mësohet se shtetasi Blerim Skara ka plagosur Mirdash Osmanin.

Ky i fundit po merr ndihmën e duhur mejkësore në spialin e Peshkopisë.

Burimet citojnë se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta.

Policia është vënë në ndjekje të autorit, i cili pasi ka plagosur Mirdash Osmanin, është larguar nga vendi i ngjarjes.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Po ktheheshin nga kalçeto, si nisi konflikti që përfundoi me plumba

Qeveria “Rama 3”, si prova e triumfit të votës mbi antisistemin

Nga: Alfred Peza Disa opozitarë mendjeerrët, turfullonin këto ditë duke pyetur se përse Edi Rama duhej të shkonte bashkë me ministrat e rinj për tu...

“Franca tërheq ambasadorin nga SHBA”, Artan Hoxha: Çfarë fati ka ky Luli

Gazetari investigativ Artan Hoxha, ka komentuar lidhur me zhvillimet e fundit në PD. Ai shkruan me ironi se Basha e përjashtoi Berishën nga grupi...

Në përpjekje për të gjetur përse-në e asaj që jemi

Nga: Mentor Kikia Pyetja se përse ne nuk kemi përparuar si shoqëri, besoj se ka munduar shumëkënd që e vret mendej përtej gjerave të ngushta...

Merkeli më e preferuar se Macroni për të drejtuar Evropën

Kandidatët për kancelarë në zgjedhjet parlamentare këtë vit në Gjermani mund të ëndërrojnë për kuotat e mbështetjes të kancelares Merkel. Në fund të 16...

“Pse jam gjallë?”, vajzat afgane përjashtohen nga shkollat e mesme

Talebanët kanë përjashtuar vajzat nga shkollat ​​e mesme afgane, pasi urdhëruan vetëm djem dhe mësues meshkuj të ktheheshin në klasë. Një deklaratë nga grupi islamik...