E martë, 26 Janar, 2021
5 C
Tirana

Pagoi tri vrasës me pagesë/Zbardhet e shkuara e errët e të plagosurit në Bulqizë

Mirdash Osmani u plagos pasditen e së premtes, në vendin e quajtur Ura e Çereneçit në Bulqizë, ndërkohë autori i dyshuar është Blerim Skara.

Osmani nuk është emër i panjohur për organet e rendit. Ai ka një të shkuar me precedentë kriminale. Në 2015, Mirdashi u arrestua pasi kishte porositur 3 vrasës me pagesë, për të ekzekutuar një 20-vjeçar, me të cilin kishte konflikte.

Njoftimi i Policisë në Maj 2015 kur u arrestua Osmani

Operacioni i koduar “Xhiroja e Fundit”, i organizuar nga ana e specialistëve të Sektorit për Krimet e Rënda në Policinë e Dibrës, ka vënë në pranga 34-vjeçarin Mirdash Osmanin, banues në fshatin Gjoricë, rrethi Bulqizë.

Kapja dhe ndalimi i tij është bërë pasi Gjykata e Shkallës së Parë në Dibër ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg”, ndaj tij, si autor i dyshuar për veprat penale “Vrasje me paramendim”, mbetur në tentativë.

Ky shtetas dyshohet se më datë 10 nëntor 2014, ka porositur për të kryer vrasjen shtetasit Fation A., 20 vjeç, vrasësit me pagesë B. L., L. XH., dhe V. C., të cilët janë kapur në flagrancë nga ana e Specialistëve të Sektorit për Krimet e Rënda, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë.

LAJM I FUNDIT/Të shtëna me armë zjarri në Bulqizë, një i plagosur

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Aksident i rëndë në Vlorë, humb jetën një person

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në aksin e vjetër Vlorë-Fier, në fshatin Cerkovinë. Si pasojë e aksidentit ka humbur jetë një...

Merrte para në këmbim të lejeve të legalizimit, pranga drejtorit të Kadastrës

Drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës në Drejtorinë Rajonale Berat, Ervin Nelaj ka rënë prangat e policisë. Ndaj 38-vjeçarit, është ekzekutuar masa e sigurisë ‘’Arrest...

I dënuar për vrasjen e 4 oficerëve, Dritan Dajti dërgohet me urgjencë në spital

I dënuari për vrasjen e 4 oficerëve të policisë, Dritan Dajti është dërguar në spitalin e QSUT-së, teksa mësohet se do t'i nënshtrohet një...

Pse BE duhet të shpejtojë me integrimin e shpejtë të Ballkanit në union

Nga: Srđan Cvijić & Dimitar Bechev “European Western Balkans” Në vitin 2006, Javier Solana, kreu i atëhershëm i diplomacisë së Bashkimit Evropian, deklaroi se misioni...

Dënohet Konte, ja sa ndeshje do të mungojë trajneri i Interit

Trajneri i Interit, Antonio Konte u dënua me dy ndeshje mungesë. Gjykata Sportive e Serisë A vendosi që tekniku zikaltër të përjashtohet për dy...