Kronikë

Tragjike/ Makina përfundon në kanal, vdes 17-vjeçarja

               Publikuar në : 18:20 - 15/03/19 Enno

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë pasdite në afërsi të Borshit.

Viktima është 17-vjeçarja, e identifikuar si Analuiza Duro, banuese në Borsh.

Duke iu referuar njoftimit të Policisë së Sarandës, aksidenti ka ndodhur rreth orës 17:20, në vendin e quajtur mbi Shkallë, ku shtetasi R.Dh., 19 vjeç, duke drejtuar automjetin tip ”Audi”, ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në kanal, ku për pasojë ka humbur jetën shtetësja pasagjere A.D., 17 vjeçe, banuese në Borsh.

Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Sarandë për veprimet e mëtejshme proceduarale, ndërsa grupi hetimor po punon për zbardhjen e aksidentit.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT