E enjte, 21 Janar, 2021
14 C
Tirana

Kuvendi merr leje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, për seancën e së enjtes

Prej 18 nëntorit, nuk lejohen më grumbullimet më shumë se 10 persona në ambjente të mbyllura dhe të hapura, si masë për të parandaluar përhapjen e Covid-19. Por Komiteti Teknik i Ekspertëve ka bërë një përjashtim, ndërsa i ka dhënë leje Kuvendit që të mblidhet këtë të enjte në seancë plenare, duke respektuar protokollet e vendosura nga ekspertët.

Kjo seancë plenare do të nisë ne orën 10:00, me një interpelancë urgjente të kryeministrit Edi Rama, kërkuar nga deputeti i opozitës Ralf Gjoni.

Po ashtu do të ketë edhe një interpelancë të Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, thirrur nga një grup deputetësh.

Më herët, Komiteti Teknik i Ekspërtëve vendosi masa shtesë, për të parandaluar përhapjen e COVID-19 në Shqipëri. Komiteti Teknik vendosi të ndalohen grumbullimet me më shumë se 10 persona në vende të hapura dhe të mbyllura, të ndalohen mbledhjet partiake dhe tubimet, konferencat, ceremonitë e festave, ceremonitë martesore dhe organizimet përtej familjare të ceremonive mortore, deri në një urdhër të dytë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...