E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Dobësohen euro dhe dollari amerikan, paundi forcohet ndjeshëm

Monedha europiane këtë të martë, ka shënuar një rënie të lehtë të vlerës në raport me ditën e hënë, duke u blerë këtë mëngjes me 123.4 lekë dhe duke u shitur me 123.9 lekë.

Sipas kursit të këmbimit lokal, edhe dollari amerikan ka regjistruar një zbritje jo shumë të konsiderueshme të kuotës duke u blerë ditën e sotme me 103.9 lekë, dhe duke u shitur me 104.6 lekë krahasuar me ditën e djeshme.

Paundi britanik përkundrazi ka fituar 0.5 pikë nga dita e hënë, duke u blerë këtë të martë me 138 lekë dhe duke u shitur me 139.4 lekë, referuar tregut valutor vendas.

Franga zvicerane ndërkaq ka pësuar një rënie të lehtë të vlerës këtë mëngjes, në raport me një ditë më parë, duke u blerë sot me 113.7 lekë dhe duke u shitur me 114.7 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...