E enjte, 20 Janar, 2022
3.5 C
Tirana

“Kush ka ndërtuar pa leje, t’i prishë vetë”, vjen reagimi i parë nga LSI-ja

Duke nisur nga java e ardhshme, në të gjithë bregdetin shqiptar do të fillojë aksioni për shembjen e ndërtimeve pa leje. Kryeministri Edi Rama paralajmëroi nga Shëngjini se “do të fshihet nga harta e pasurisë më të madhe të popullit shqiptar, çdo ndërtim pa leje”.

Sa i takon këtij aksioni, një reagim i menjëhershëm ka ardhur nga ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili.

Ky i fundit thotë se ky vendim erdhi tani, pas zgjedhjeve, pasi Rama u grabiti votat pronarëve të tyre me kërcënime e shantazhime.

Statusi

Batakçiu u kujtua te prishte ndertimet pa leje, vetem tani, pas zgjedhjeve dhe pasi u grabiti votat pronareve te tyre me kercenime,pagime dhe shantazhime.

Batakçiu u kujtua te prishte ndertimet pa leje ne bregdet, pikerisht tani ne qershor, qe ka filluar sezoni turistik.

Qe turistet te shohin germadhat dhe rrenojat ne bregdet dhe te ikin nga syte kembet ne Turqi e gjetke. Apo harrova, ai kete do!!

- Reklama -

Më shumë nga kategoria




Të fundit

Biden parashikon se Rusia ‘do të hyjë’ në Ukrainë. Gati për luftë?

Presidenti Joe Biden, të mërkurën parashikoi se Rusia "do të zhvendoset" në Ukrainë, duke përmendur shqetësimet ekzistenciale të presidentit të vendit, Vladimir Putin, edhe...

Berisha zbulon se çfarë do të ndodhë të shtunën në orën 11:00

“Foltorja” e radhës do të jetë në Rrëshen. Ish-kryeministri Sali Berisha njofton qytetarët se “Foltorja” me demokratët do të jetë në 22 janar, në...

Shpërdoruan detyrën, procedohet penalisht kryetari i KF Erzenit dhe një anëtar

Kryetari dhe anëtari i shoqatës së KF Erzenit, Marius Shahini dhe Fundim Dollaku, janë vendosur nën hetim me akuzë për “shpërdorim detyre” dhe “kompetencash”. Policia...

Tre djem dhe një vajzë në hotel, pranga të riut që qëlloi shokun me pistoletë

Më shumë se një muaj pas ngjarjes është prangosur në Tiranë autori i plagosjes me armë zjarri në një hotel në autostradën Durrës-Tiranë. 26-vjeçari...

Avokati mashtrues, merr 11 mijë paund për vizë studimi në Angli

Rreth dy muaj më parë, “Stop” transmetoi rastin e avokatit Sokol Berberi, i cili i mori 3 mijë euro një qytetari për vizë pune...