Kush janë dy personat që u ekzekutuan në Durrës

Një ngjarje e rëndë ndodhi në Durrës, ku dy persona u ekzekutuan me armë zjarri.

2 vëllezërit me origjinë nga Puka, por me banim në Spitallë të Durrësit, janë gjetur të vrarë brenda një makine afër tregut të makinave.

Mësohet se viktimat janë identifikuar si Besmir dhe Viktor Haxhia.

Nuk dihen ende rrethanat dhe shkaqet e ngjarjes, ndërsa policia ndodhet në vendngjarje për të bërë zbardhjen e plotë të saj.

Vrasja e dyfishtë vjen menjëherë pas ngjarjes së ndodhur vetëm pak orë më parë në Lezhë ku policia gjeti 2 persona të pajetë afër fshatit Lalm i vjetër.

Nga hetimet e policisë, personat e vdekur dyshohet se kanë humbur jetën për shkak të përdorimit të armës së zjarrit.