E shtunë, 6 Mars, 2021
12 C
Tirana

Kush janë 10 modelet më të paguara në botë për momentin

Modelingu është një industri e vështirë, që  kërkon shumë punë, sakrifica por edhe fat. Nëse dikush është në gjendje të tërheqë mjaftueshëm vëmendje dhe nënshkruar disa marrëveshje të mira, kjo industri do t’ju bëjë super të pasur. Ja cilat janë10 modelet më të paguara në botë për momentin.

  1. Doutzen Kroes: 8 milion dollarë në vit

Kur ishte e re, modelja holandeze aspironte të bëhej një patinatore profesioniste. Por ku u rrit nisi të punonte për “Paparazzi Model Management”, që e dërgoi atë në NjuJork. Nga ai moment,jeta e saj ndryshoi. Kroes punon aktualisht për kompaninë“L’Oréal”, dhe ka dalë në kopertinat e revistave më të famshme të modës në botë.

  1. Bella Hadid: 8.5 milion dollarë në vit

22-vjeçarja është imazhi i kompanive të famshme “Dior”, “Bulgari” dhe “Tag Heuer”. Ajo ka 21.7 milionë ndjekës në Instagram, ku bën edhe reklamimin e markave të njohura.

  1. Joan Smalls: 8.5 milion dollarë në vit

Modelja nga Porto Riko, merr pjesë në më shumë sfilata sesa modelet e tjera të listuara këtu, dhe gjen ende kohë për të xhiruar fushata të ndryshme publicitare për kompani të ndryshme të kozmetikës dhe jo vetëm.

  1. Gigi Hadid: 9.5 milion dollarë

Në moshën 22 vjeçare, Gigi është bërë një nga modelet më të paguara në botë. Ngjitja e saj në listë, është pjesërisht për shkak të marrëveshjeve që ajo ka lidhur me kompani si“Maybelline”, “Tommy Hilfiger”, “BMW” dhe “Topshop”.

  1. Cara Delevingne: 10 milion dollarë

Ajo është duke u përqendruar aktualisht në punën e saj si aktore, por është ende e famshme në industrinë e modelingut. Me 34 milionë ndjekës në Instagram, Delevingne është supermodele, aktore dhe këngëtare. Ajo debutoi si modele që kur ishte 10-vjeçe, më pas në vitin 2009, Delevingne nënshkroi me kompaninë “Storm Model Management”. Ajo fitoi çmimin “Modeljae Vitit” dy herë në vitet 2012 dhe 2014. Në kinematografi, ajo ka luajtur në filma si “Anna Karenina” (2012), “Paper Towns” (2015) dhe “Suicide Squad” (2016).

  1. Gisele Bundchen: 10 milion dollarë

Është një modele, aktore dhe producente nga Brazili. Ajo e filloi karrierën së modele në

vitet1990. Bundchen ishte pionieree “shëtitjes me kalë”, dhe ishte pjesë e Engjëjve të Victoria’s Secret në vitet 2000- 2007. Ajo ka luajtur në role dytësor në filmat “Taxi” (2004) dhe “The Devil Wears Prada” (2006).Ajo është angazhuar prej kohësh me shumë organizata bamirësie si “Mjekët pa Kufij”, Save the Children, dhe Kryqi i Kuq Ndërkombëtar.

  1. Rosie Huntington-Whitely: 11.5 milion dollarë

Është një nga modelet angleze më joshëse. Është bërë e famshme me serinë e saj të veshjeve të brendshme, të make-up dhe parfumeve për dyqanet e markave Marks & Spencers.

  1. Chrissy Teigen: 11.5 milion dollarë

Falë pranisë së saj të madhe në mediat sociale, ish-ylli i kopertinës së revistës“Sports Illustrated” është distancuar tani nga modelingu për tu angazhuar në promovimin e një linje enësh kuzhine. Ajo ka nxjerrë një libër të dytë gatimi, dhe është protagoniste në shfaqjen televizive “Lip Sync Battle”.

  1. Karlie Kloss: 13 milion dollarë

Modele dhe sipërmarrëse amerikane. Kloss, është një nga modelet më të bukura të Amerikës, ishte një nga Ëngjëjt e Victoria’s Secret në vitet 2011-2014.

  1. Kendall Jenner: 22.5 milion dollarë

Aktualisht një nga vajzat më të bukura në botë. Ka një rekord ndjekësish në rrjetet sociale. Fama e saj është e ndikuar sigurisht edhe nga fakti se ajo është pjesëtare e familjes Kardashian.

Burimi i lajmit: https://www.wonderslist.com/top-10-highest-paid-models/

Përshtatur nga TIRANA TODAY

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Revoltat e dhunshme në Mianmar/ OKB: Ndaloni vrasjen e protestuesve

I dërguari i Kombeve të Bashkuara për Mianmar i ka bërë thirrje këshillit të sigurimit të KB të marrë masa kundër protestave të dhunshme,...

SHBA-ja lëshon alarm për sulm të ri kibernetik

Qeveria amerikane është duke bërë paralajmërime për sulme të mëdha kibernetike, të cilat mund të kenë shënjestruar serverët e kompanisë Microsoft, dhe të cilat...

Lum partitë për këtë popull që kanë

Nga: Mentor Kikia Ne nuk jemi vetëm në krizë pandemie, krizë ekonomike apo sociale. Ne jemi edhe në një krizë të thellë mendore si shoqëri...

Koronavirusi në vend/ 777 raste të reja dhe 21 viktima

Kurba e koronavirusit në Shqipëri mbetet e lartë, pasi në 24 orët e fundit janë regjistruar 777 raste të reja. Ndërkohë, 21 persona nuk kanë...

Milani kthen Ibrën në kombëtare, 39-vjeçari debuton në ndeshjen me Kosovën

Viti fantastik te Milani dhe fakti që është lideri i ecurisë së pabesueshme të kuqezinjve, ka bërë që Zlatan Ibrahimoviç të kthehet në Kombëtaren...