E diel, 17 Janar, 2021
5 C
Tirana

Kursi i këmbimit/ Bie euro por rritet paundi britanik

Në tregun valutor vendas, dollari amerikan blihet 108.10 lekë dhe shitet 109 lekë, ndërsa euro blihet 123.60 lekë dhe shitet 124.30 lekë.

Në krahasim me një ditë më parë, dollari ka njohur një rritje të lehtë në blerje ndërsa euro ka njohur rënie si në blerje ashtu edhe në shitje.

Ndërkohë, franga zvicerane blihet 114.50 lekë dhe shitet 115.50 lekë, ndërsa paundi britanik blihet 136 lekë dhe shitet 137.40 lekë.

Paundi ka njohur një rritje të konsiderueshme, pasi një ditë më parë blihej me 134.90 lekë dhe shitej me 136.50 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pas helmimit, lideri opozitar rus Navalny niset drejt Moskës

Lideri opozitar rus, Aleksei Navalny është nisur nga Gjermania drejt Rusisë, ku ai mund të përballet me arrestim. “Unë, të arrestohem? Unë jam i pafajshëm”,...

Nota franceze dhe mllefi shqiptar me vaksinat

Nga: Skënder Minxhozi Një reagim ishte i pritshëm, pasi “tenxherja me presion” ka kohë që zien e shfryn. Fjala është për mërrëdhëniet e kryeministrit Edi...

Vetëm 19 vjeç/ Kush është talenti nga Berati që debutoi në Bundesligën gjermane

Tim Civeja është mesfushori shqiptar 19-vjeçar që ka debutuar në Bundesligë ditën e djeshme me klubin e tij të Augsburgut ndaj Verder Bremenit në...

Si ndihmon Google Earth për të luftuar krimet ekologjike

Lista e krimeve që kryhen në sektorin e mjedisit në Lindjen e Mesme është e gjatë: rafineri të improvizuara nafte që lëshojnë tymra duke...

Rritet numri i të infektuarve në Kosovë, 5 viktima nga Covid-19

Pesë persona kanë vdekur dhe janë regjistruar 353 raste të reja me koronavirus në Kosovë, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK). "Rastet e vdekjes...