E enjte, 21 Tetor, 2021
8.5 C
Tirana

Kthjellime dhe vranësira të lehta, temperatura deri në 33 gradë

Dita e sotme do të jetë me diell dhe temperatura të larta. Sipas Meteoalb, orët e para të ditës paraqiten në ndikimin e motit të kthjellët, kryesisht në zonat bregdetare dhe të ulta, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor do kenë kalime vranësirash të lehta.

Por orët e pasdites dhe mbrëmjes sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë Shqipërinë, edhe pse nuk priten reshje.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara në vlerat minimale dhe maksimale, duke bërë që vlerat ekstremale ditore të luhaten nga 14°C deri në 33°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Jugperëndimor, duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Paloka reagon pas deklaratës së Bashës: Ndal përçarjen!

Deputeti i PD-së dhe njëherazi kryetari i Këshillit Kombëtar, Edi Paloka, ka reaguar pas deklaratës së liderit të partisë Lulzim Basha, i cili tha...

77 mandate PS-ja?

Nga: Eduard Zaloshnja “Do të kishim marrë jo 74, por 77 mandate, nëse shumë nga ata që na votuan nuk do të kishin ngatërruar numrin...

‘Reshje shiu me intensitet të ulët’, parashikimi i motit për nesër

Duke filluar nga dita e nesërme, mbi vendin tonë depërtojnë gradualisht masa ajrore të paqëndrueshme me origjinë veriperëndimore. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh e vranësirash...

A duhet shtetëzuar transporti urban?

Nga: Klodian Tomorri Ka patur një debat mes ekonomistëve nëse shërbimi i transportit urban është apo jo monopol natyror? Evans në vitin 1991 studioi shërbimin...

Do jepni dorëheqjen nga PD? Basha: 95% e demokratëve më duan

Në një prononcim për gazetarët nga selia blu, kryedemokrati Lulzim Basha tha se 95% e demokratëve e duan në krye të betejës. Nga ana...