E mërkurë, 16 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Kryemadhi: Shteti në dispozicion të krimit!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, deklaroi në një prononcim për mediat se qeveria ka dështuar, e ndërsa prova e fundit ishte vjedhja në Rinas. Kapja e shtetit nga kriminelët, për Kryemadhin, dëshmojnë se shqiptarët nuk bëjnë një jetë të qetë. Për të, kjo ngjarje ka tronditur jo vetëm qytetarët, por edhe sigurinë në të gjithë rajonin.

“Qytetarët ndihen të pasigurtë, sepse kanë një qeveri e cila në vend të marrë përgjegjësitë e saj, u ikën përgjegjësive me një sjellje e cila nuk inkurajon, por i deinkurajon, duke u  dhënë mbështetje krimineleve, të cilët nuk ndjehen të rrezikuar nga forca e ligjit.

Qytetarët e thjesht ndihen të pasigurtë, sepse nuk shohin dikë të jetë larguar nga detyra, por shohin se arrestohen, thirren nga Prokuroria ata të cilët luftojnë për të mbrojtur shtëpinë e tyre, dhe kanë mbi 27 vite që paguajnë taksat”, tha Kryemadhi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Autogol, gola të anuluar dhe shtyllë, Franca ”gjunjëzon” Gjermaninë në Mynih

Përfundon supersfida e grupit F mes Francës dhe Gjermanisë. Gjermania e Lëv tronditet që në fillim të kampionatit europian. Skuadra e Didier Deshamps kaloi...

Pekini akuzon NATO-n për ekzagjerim të kërcënimit nga Kina

Kina ka akuzuar NATO-n se është duke shpifur për zhvillimin e saj paqësor, pasi liderët e aleancës kanë paralajmëruar për “sfida sistematike” që vijnë...

Biden shpall planin e parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm

Presidenti amerikan Joe Biden shpalli atë që ai e quajti plani i parë kombëtar për të luftuar terrorizmin e brendshëm. Në një deklaratë të martën,...

A mundet Basha të përjashtojë Berishën? Ja si përgjigjet Nishani

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Bujar Nishani deklaroi se kryetari i zgjedhur Lulzim Basha, nuk mund ta përjashtojë Sali Berishën nga grupi...

RENEA kontrolle në terren, vë me shpatulla pas murit disa persona në lokal

Forcat RENEA dhe FNSH kanë dalë sërish në terren mbrëmjen e sotme, në kuadër të aksionit për kapjen e personave të shpallur në kërkim,...