E premte, 22 Janar, 2021
10 C
Tirana

Kritikonte qeverinë, QSUT shkarkon nga puna mjekun e njohur

QSUT-ja ka marrë vendimin që të ndërpresë marrëdhëniet e punës me mjekun e njohur Ilir Allkja, duke e pezulluar nga puna me motivin se ka shkelur kodin etik të punonjësit.

Allkaj ka kritikuar disa herë mënyrën se si qeveria po përballon pandeminë. Sipas njoftimit të QSUT, mjeku akuzohet për shpërndarje të informacioneve të pavërteta. Pezullimi nga detyra i mjekut Ilir Allkja, vjen për shkak të shkeljes së Kodit Etik të punonjësve dhe Kodit të Punës.

Sipas vendimit të QSUT-së, çdo punonjës i këtij institucioni nuk duhet të bëjë në publik komente të papërshtatshme të tilla si vërejtje mbi politikën apo programe të Institucionit, deklarata apo opinione personale që mund të interpretohen si zyrtare, sulme kundër administratës apo punonjësve të tjerë të institucionit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Krizë totale, Liverpooli humbet ndaj modestëve të Anglisë

Liverpooli është në krizë totale! Ekipi i Jurgen Klopp u mposht në shtëpi nga modestët e Burnleyt me rezultatin 0-1 duke lënë 3 pikë...

Vrasja e Aleks Nikës, Balla: Predha u dëmtua qëllimisht me urdhër të Berishës

10 vite pas vrasjes së katër protestueve në vrasjen e 21 janari të vitit 2019, Policia e Tiranës ka kërkuar ditën e sotme rifillimin...

Gazetarët po rrezikohen nga gjuha e partive politike

Një sondazh i bërë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare nga RTV Dukagjini ka nxitur dy partitë politike, Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike...

Deputeti i PS: Isha 2 m larg Aleks Nikës në 21 janar, e pashë se kush e vrau

Deputeti i Partisë Socialiste, Alket Hyseni ka bërë një deklaratë të fortë, ku është shprehur se ka qenë shumë afër me Aleks Veizin në...

Sondazhi/ PS do të fitonte zgjedhjet nëse do të mbaheshin sot

Nëse zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të zhvilloheshin sot, një sondazh i Euronews Albania në bashkëpunim me kompaninë prestigjioze MRB, zbuloi se 41.8...