E mërkurë, 20 Janar, 2021
3 C
Tirana

Kosova hiqet nga harta/ Futbollisti i njohur në krah të Dua Lipës dhe shqiptarëve, tërbohen serbët

Këngëtarja Dua Lipa, i është përkushtuar çështjes së Kosovës e cila mungon në hartën e Apple.

 

View this post on Instagram

 

au•toch•tho•nous adjective (of an inhabitant of a place) indigenous rather than descended from migrants or colonists

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on

Në llogarinë e saj në Instagram, Dua ka ndarë flamurin autokton shqiptar, i cili tërboi serbët pasi u ngrit në mes të Beogradit në 14 tetor 2014, në ndeshjen mes Serbisë dhe Shqipërisë.

Kaq ka mjaftuar, që ky postim të shkaktonte debate të shumta. Në këtë situatë është përfshirë edhe ish-kapiteni i kombëtares italiane të futbollit, Francesco Totti, që ka dalë në krah të këngëtares shqiptare, Dua Lipa, duke pëlqyer postimin e saj. Ky veprim ka zemëruar serbët, të cilët e konsideronin mik të tyrin.

“Pse na zhgënjeve, vëlla?”, janë titujt e disa prej portaleve në Serbi, të cilat publikojnë foton që tregojnë se Totti ka miratuar postimin e Duas.

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Gol i “çmendur” në Angli, portieri shënon nga porta në portë

Portieri i Njuport, Tom King, në Ligën e Dytë angleze, ka shënuar një gol të çmendur ditën e sotme, që po bën xhiron e...

Vr*sja e Santos, dëshmitari: Ekzekutori më drejtoi armën, polici u fsheh

Në grahmat e fundit, bankieri përpiqet me sa mundet ti largohet rrezes së armës siç duket nga kamerat e sigurisë. Por, vrasësi dukej një...

Polemikat për WhatsApp dhe frika për privatësinë e të dhënave

Shumë përdorues e braktisën WhatsApp-in, pasi ai e ndryshoi politikën e tij të privatësisë. Shqetësimet se të dhënat e tyre mund të përfundojnë në...

Zhdukja e biznesmenit italian, gazetarja tregon bisedën me partneren shqiptare

Gazetarja Klodiana Lala ka rrëfyer se vetë ajo ka folur me partneren e biznesmenit të zhdukur italian, Davide Pecorelli. E ftuar në “Open”, Lala u...

Sondazhi/ Opozita fiton Tiranën më 25 Prill, PD rritje krahasuar me 2017-ën

Opozita e Bashkuar del fituese në zgjedhjet e 25 Prillit sa i përket qarkut të Tiranës. Ky është rezultati i sondazhit të parë  të “Notto...