E enjte, 27 Janar, 2022
5.5 C
Tirana

Etiketa

Dua Lipa

Ambasadori i Serbisë në SHBA provokon rëndë: Krenar për bashkëkombësen Dua Lipa

Ambasadori i Serbisë në SHBA, Marko Gjuriç, e ka cilësuar këngëtaren me famë botërore Dua Lipën bashkëkombëse të tij. Ai ka provokuar me deklaratën e...

Dua Lipa nderohet për rol të shquar udhëheqës në botë

Artistja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka treguar se krahas suksesit ndërkombëtar në muzikë ajo është një zë i fuqishëm për çështjet që lidhen...

Dua Lipa nderohet nga Këshilli i Atlantikut

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, është nderuar nga Këshilli i Atlantikut me çmimin e Lidershipit të Dalluar (DLA), që i shkon individëve...

“Histeri fashiste që e turpëron shqiptarinë”, Rama reagon për Bregoviç

Kryeministri Rama ka thyer heshtjen dhe ka folur lidhur me akuzat për këngëtarin Goran Bregoviç, i cili zhvilloi një koncert në Festën e Birrës....

“Anulojeni ose do të nxis fansat”, Noizy kërcënon këngëtarin serb

Këngëtari Rigels Rajku, i njohur nga të gjithë si Noizy, ka reaguar kundër ardhjes së këngëtarit serb, Goran Bregoviç, në Festivalin e Birrës në...

Sa milionë dollarë i fali Dua Lipa Shqipërisë!

Nga: Dritan Hila Sorrento, Kapri, ishujt grekë do ishin ende skuta të panjohura të Mesdheut nëse drejtuesit e turizmit të këtyre vendeve nuk do kishin...

E akuzuan për antisemite, Dua Lipa: Solidaritet me të gjithë njerëzit e shtypur

Dua Lipa foli pasi u akuzave për antisemitizëm pas mbështetjes së saj për palestinezët në konfliktin e vazhdueshëm në Lindjen e Mesme. Këngëtarja i’u kthye...

Daily Mail akuzon Dua Lipën për dy standarde gjatë pandemisë: Hipokrizi

Gazeta prestigjoze Daily Mail ka komentuar qëndrimet e këngëtares shqiptare me dy standarde. Ja se ç'shkruan Daily Mail në numrin e djeshëm për këngëtaren...

Dua Lipa: Gjyshi nuk pranoi të ndryshonte historinë për serbët (FOTO)

Dua Lipa ka rrëfyer një pjesë të pathënë rreth familjes së saj dhe së shkuarës. Këngëtarja shqiptare me famë botërore ka folur me mjaft...

Foto/ Dua Lipa, mesazh për 28 nëntorin: Krenare që jam shqiptare

Artistja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa u ka uruar festën e 28 nëntorit, të gjithë bashkëkombësve të saj. Ajo ka publikuar një fotografi në...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...