E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

“Koronavirusi është një gënjeshtër”/ Organizuan një festë në familje, të gjithë infektohen

Një 43-vjeçar nga Teksasi, i cili besonte se pandemia e koronavirusit nuk është e vërtetë ka marrë në qafë të gjithë familjen e tij.

Tony Green theu të gjitha rregullat kundër përhapjes së koronavirusit, duke organizuar një festë familjare. Mirëpo, pas kësaj feste, ai bashkë me 14 anëtarët e familjes së tij u infektuan, ndërsa vjehrra e tij vdiq pak ditë më vonë nga koronavirusi.

“Isha i bindur që Covid ishte një gënjeshtër e demokratëve për të diskredituar Trump, shkatërruar ekonominë dhe për të parandaluar rizgjedhjen e tij si President i Shteteve të Bashkuara. Ne besuam se më e keqja kishte mbaruar, se gjithçka do të ishte e lehtë, dyqanet do të hapeshin dhe askush nga ne nuk do të kishte simptoma. Por tani, ndihem përgjegjës për familjen time”, tha ai për një media lokale, duke theksuar se mori një mësim të ashpër në realitetin e COVID-19.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Administrata Biden dhe përpjekjet për të rritur nivelin e vaksinimeve

A mund të besojmë te zgjedhjet kur s’ka llogaridhënie?

Nga: Agim Baçi Përvoja na kujton një të vërtetë të rëndësishme, që qeveria e përgjegjshme nuk vjen vetëm përmes zgjedhjeve. Ajo vjen së pari përmes...

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...