E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

“Virusi atij nuk i afrohet”/ Eduart Ndocaj: Infektimi i Veliajt, propagandë

Ish-deputeti, Eduart Ndocaj, ka folur lidhur me zhvillimet e fundit politike, duke u shprehur se vendimi i qeverisë për ndalimin e muzikës ishte i nxituar.

“Lezha është një qytet i vogël dhe të gjitha forcat politike duan të marrin. Bashkia e Lezhës le të themi është një lopë e mirë për t’u mjelë për politikën. Dhe ia kanë dalë. Ndalimin e muzikës e quaj të nxituar dhe të pakoordinuar. Të mendosh që virusi është aktiv pas orës 8 lë shumë për të dëshiruar”, u shpreh ai.

Në një intervistë për “Edicioni Veror”, Ndocaj tha e konsideroi infektimin me koronavirus të kryebashkiakut Veliaj, si një propagandë të tij të radhës.

“Për mua është propaganda e radhës. Virusi atij nuk i afrohet”, tha ai.

Më tej, Ndocaj tha se do të kandidojë për deputetet në zgjedhjet e ardhshme parlamentare, nën logon e partisë Aleanca Demokristiane.

“Ne kemi një politikëbërje të degraduar. Basha dhe Rama nuk kanë diferencë për mua. Do jem kandidat i Aleancës Demokristiane”, shtoi ai.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Mos e bëni kaq joserioze ‘Ndranghetën’

Nga: Mero Baze Përgjimet e Antimafias italiane rreth disa bashkëpunëtorëve të “Ndragetës”, kanë çuar në dorëheqjen e një deputeti të Kazinit në Itali, partisë së...

Pas 3 vitesh, Gjykata Kushtetuese shpall vendimin e parë

Gjykata Kushtetuese shpalli vendimin e parë pas 3 viteve mungesë. Kushtetuesja vendosi rrëzimin e kërkesës së gjyqtarëve për Kodin e Procedurës Penale. Ankimet për gjykimet në...

Kosovë: Aprovohet vendimi i KQZ-së, Albin Kurtit i mohohet kandidimi

Paneli Zgjedhor i Ankesave dhe Parashtresave (PZAP), ka refuzuar pjesërisht ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje të paraqitur në këtë institucion, pas moscertifikimit të listës së...

A mund të besojmë te zgjedhjet kur s’ka llogaridhënie?

Nga: Agim Baçi Përvoja na kujton një të vërtetë të rëndësishme, që qeveria e përgjegjshme nuk vjen vetëm përmes zgjedhjeve. Ajo vjen së pari përmes...

Gjermani: Teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t'i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në...