E diel, 28 Nëntor, 2021
15.5 C
Tirana

“Kobe Bryant e kanë vrarë”/ Reperi amerikan: Kanë tentuar të më “heqin qafe”

Kanë kaluar 3 ditë që nga vdekja e legjendës së basketbollit, Kobe Bryant, i cili ndërroi jetë bashkë me 8 persona të tjerë si pasojë e një aksidenti me helikopter.

Ende nuk janë të qarta rrethanat që çuan në vdekjen e tij, ndërsa një pistë e fundit që po ndiqet është se helikopteri nuk ka qenë i pajisur me të gjitha pajisjet e duhura.

Sipas mediave të huaja, helikopterit i mungonte një detektor i cili do i tregonte drejtuesit të helikopterit dhe qendrës së trafikut ajror vendndodhjen e tyre të saktë.

Sipas këtyre burimeve, gjatë fluturimit të tyre ka pasur shumë mjegull duke ia bërë shumë të vështirë drejtuesit të helikopterit që të orientohej. Dyshohet se ai nuk e ka kuptuar se helikopteri ka qenë në lartësi të ulët dhe është përplasur me terrenin kodrinor në Los Angeles.

Mirëpo nuk kanë munguar edhe teoritë e frikshme për vdekjen e tij. Më i fundit vjen nga reperi i famshëm amerikan Silento.

Ky i fundit përmes një postimi në Twitter shprehet se nuk ishte thjesht një aksident por një vrasje e paramenduar. Ai thotë se edhe ndaj tij janë bërë atentate të tilla.

“Koby Bryant ishte një vrasje e planifikuar, ashtu siç donin të ma bënin mua. Unë iu shmanga një atentati. Mos besoni askënd, kjo është një industri e pisët”, shkruan ai në Twitter.

Silento është këngëtari i super hitit “Watch Me” që ka arritur deri më tani 1.7 miliardë klikime.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...