E martë, 2 Mars, 2021
18 C
Tirana

“Kjo është shejtani më i madh, unë jam dyshi”, Rama batuta me banorët e Vorës

Dita e shtunë e ka gjetur kryeministrin Rama sërish në terren në inspektimin e zonave të dëmtuara nga tërmeti që goditi vendin më 26 nëntor.

Sot ai ka qenë në Vorë, zonë në të cilën inspektimet janë duke përfunduar. Gjatë vizitës ai është takuar me banorët e zonës. Me të ka qenë e pranishme edhe ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës Belinda Balluku.

Rama u ka kërkuar banorëve të bëjnë durim, pasi sipas tij, asnjë nuk do të harrohet. Nuk kanë munguar edhe batutat e zakonshme të kryeministrit me banorët. Në videon e mëposhtme ai shkëmben batuta me njërin nga banorët duke “ngacmuar” Ballukun.

“Kjo është shejtani më i madh, unë jam dyshi”, ka thënë me humor Rama për Ballukun.

Biseda me banorin:

Rama: Kjo është shejtani më i madh. Që po e tha e bo.

Kryefamiljari: Njësh është

Rama: Po njëshi është unë jam dyshi pas saj

Banori: Ka ardhur që pas tërmetit të shtatorit

Rama: Ne ato të shtatorit nuk i kemi harru janë në shënim puna vazhdon, por do cik durim kjo punë.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱Vorë, Dedej – Drejt përfundimit 24 shtëpi të reja të nisura pas tërmetit të shtatorit😊 Të tjera do të vijojnë të ndërtohen e rindërtohen për të prekurit nga ai tërmet🏡 Besim dhe Durim🙏Mbase reflektojnë pak ata që e kundrojnë Shqipërinë me dylbi nga tendat mediatike, sepse ne nuk harrojmë asnjë detyrim ndaj njerëzve të këtij vendi🤝 Nuk kemi shkop magjik dhe megjithëse, për shumë arsye, jo gjithnjë gjërat shkojnë sipas parashikimeve, por ama kurrë nuk mbeten pas dore deri në harresë👍https://e-albania.al/dhuro/

Publiée par Edi Rama sur Samedi 7 décembre 2019

 

Lexo edhe :   Kryemadhi: Do denoncoj me fakte si Rama manipuloi zgjedhjet e 2017-ës

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta: Më 25 prill bashkë për një besëlidhje të re, të ndalojmë shpopullimin

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka bërë thirrje sërish që shqiptarët të bashkohen për të votuar në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Përmes një postimi...

Grenell sulmon Kurtin: Është anti-amerikan

Ish-i dërguari i Administratës së Donald Trump, Richard Grenell, ka reaguar pas qëndrimit të fundit të Albin Kurit rreth vendosjes së Ambasadës së Kosovës...

A është një makinë elektrike më e mirë për planetin?

Nga: Benjamin Plackett “Live Science” Cili është më i mirë për Tokën: një automjet elektrik aponjë automjet me karburant? Përgjigja për këtë pyetje mund të...

Arbitri mbylli ndeshjen, VAR ndërhyn dhe ndryshon rezultatin në minutën e 101

Një episod tejet i veçantë është regjistruar në kampionatit danez, në ndeshjen mes Kobenhagenit dhe Arahus. Ndeshja u mbyll në një barazim spektakolar 3-3, me...

Përshtypje nga takimi me 90-vjeçarin Gorbaçov dhe historia e Katovicës

Nga: Shpëtim Nazarko Kohë pas takimit me Gorbacovin në Terni të Italisë, shefi i Sant Egidios, Imzot Vincenzo Palia, më tregoi një copëz tjetër që...