Aktualitet

“Kjo është shejtani më i madh, unë jam dyshi”, Rama batuta me banorët e Vorës


               Publikuar në : 11:17 - 07/12/19 M P

Dita e shtunë e ka gjetur kryeministrin Rama sërish në terren në inspektimin e zonave të dëmtuara nga tërmeti që goditi vendin më 26 nëntor.

Sot ai ka qenë në Vorë, zonë në të cilën inspektimet janë duke përfunduar. Gjatë vizitës ai është takuar me banorët e zonës. Me të ka qenë e pranishme edhe ministrja e Energjetikës dhe Infrastrukturës Belinda Balluku.

Rama u ka kërkuar banorëve të bëjnë durim, pasi sipas tij, asnjë nuk do të harrohet. Nuk kanë munguar edhe batutat e zakonshme të kryeministrit me banorët. Në videon e mëposhtme ai shkëmben batuta me njërin nga banorët duke “ngacmuar” Ballukun.

“Kjo është shejtani më i madh, unë jam dyshi”, ka thënë me humor Rama për Ballukun.

Biseda me banorin:

Rama: Kjo është shejtani më i madh. Që po e tha e bo.

Kryefamiljari: Njësh është

Rama: Po njëshi është unë jam dyshi pas saj

Banori: Ka ardhur që pas tërmetit të shtatorit

Rama: Ne ato të shtatorit nuk i kemi harru janë në shënim puna vazhdon, por do cik durim kjo punë.

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱Vorë, Dedej – Drejt përfundimit 24 shtëpi të reja të nisura pas tërmetit të shtatorit😊 Të tjera do të vijojnë të ndërtohen e rindërtohen për të prekurit nga ai tërmet🏡 Besim dhe Durim🙏Mbase reflektojnë pak ata që e kundrojnë Shqipërinë me dylbi nga tendat mediatike, sepse ne nuk harrojmë asnjë detyrim ndaj njerëzve të këtij vendi🤝 Nuk kemi shkop magjik dhe megjithëse, për shumë arsye, jo gjithnjë gjërat shkojnë sipas parashikimeve, por ama kurrë nuk mbeten pas dore deri në harresë👍https://e-albania.al/dhuro/

Gepostet von Edi Rama am Samstag, 7. Dezember 2019

 

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT