E diel, 13 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Kikia: PD e PS kanë shpërdoruar pushtetin sa u ka ngrënë krahu

Gazetari Mentor Kikia, teksa ka qenë  i ftuar në emisionin “360 Gradë” në “RTV Ora”, ka shprehur revoltën e tij të hapur ndaj klasës politike. Për të, PS dhe PD kanë shpërdoruar pushtetin.

Ai madje është i mendimit se ndryshimi tek mendësia e qytetarëve shqiptarë erdhi pasi panë protestën paqësore të studentëve. Organizimi madhështor i tyre, nga çdo cep i Shqipërisë, për të ka shërbyer për ti parë gjërat në një tjetër këndvështrim.

Kikia: Gjëja që i vlen më pak Shqipërisë, është thjeshtë të ndërrojë PS me PD, sepse kanë shpërdoruar sa u ka ngrënë krahu kur kanë pasur pushtetin.

Çili: Të hapim sistemin edhe ndaj të tjerëve.

Kikia: Ajo që duhet bërë është shansi historik për të ndryshuar. Frikën këtij populli ia nxori protesta e studentëve. Unë e shoh si një flakë që u ndez për reagimin shoqëror, dhe frymëzoi shumëkënd.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Provimi i matematikës, maturantët para Ministrisë së Arsimit me kërkesat e tyre

Maturantët në të gjithë vendin kanë protestuar për vështirësinë  e provimit të matematikës me pretendimin se teza ishte e formuluar gabim dhe me tendencë....

PD/ Voton ish-kryetari Berisha. “Kjo garë nuk do ta nxjerrë PD-në më të ndarë”

Me maskë vënë, ish-kryeministri dhe kryetar i PD-së Sali Berisha mbërriti në selinë e PD-së për të votuar për kreun e ri të kësaj...

Korçë/ Mbytet një person në rezervuarin e Gjançit, nuk dihet identiteti

Një person ende i paidentifikuar është gjetur i mbytur në rezervuarin e Gjançit. Policia ndodhet në vendin e ngjarjes, ku po merr në pyetje banorët...

PD/ Voton kandidatja Harxhi, fjala e saj për median

Edit Harxhi, kandidatja e vetme grua për të marrë drejtimin e PD-së ka folur shkurtimisht për median siç patën bërë më parë dhe kandidatët...

PD/ Voton kandidati Fatbardh Kadilli, fjala e tij për median

Ka votuar pak më parë dhe kandidati për kreun e PD-së Fatbardh Kadilli. Në fjalën e tij të shkurtër për median ai i ftoi...