E diel, 20 Qershor, 2021
23.5 C
Tirana

Aktori i “Portokalli”-së: Dua të kem 5 fëmijë

Aktori Florian Binaj, i spikatur për humorin dhe shumë i dashur për publikun, ishte i ftuar në emisionin më të dashur për fëmijët “Në Kurthin e Piter Pan”, në “Tv Klan”. Binaj duhet t’i përgjigjet pyetjeve pikante që fëmijët i bëjnë, ndoshta edhe për ta vënë pak në siklet aktorin, ose për të mësuar ndonjë të pathënë nga jeta personale.

Ai ka treguar në emision se kishte për të festuar përvjetorin e 15-të të lidhjes me bashkëshorten, por vetëm për të qenë i pranishëm në emision, e ka lënë atë të presë. Të quajtur “gazetarë të vegjël”, fëmijët e kanë pyetur se si reagon ndaj policisë kur merr gjoba.

Ti ke shumë vite që bën rolin e policit tek “Portokallia”. Si i ke marrëdhëniet me policinë, merr shumë gjoba?

“Këto vitet e fundit i kam shumë të mira marrëdhëniet, po më përpara policia më kishte shumë inat”. I njohur jo vetëm për rolin e policit, por edhe për imitimin e shumë personazheve politikë, ka bërë që fëmijët t’i drejtojnë pyetje edhe për ata.

Kush e ka kokën më të madhe, ti apo kryeministri?

“Kokën më të madhe e ka ai që ka bërë këtë pyetjen”, u përgjigj Binaj.

A jeni xheloz? “Patjetër që jam xheloz, sepse të gjithë kemi xhelozi, disa e shfaqin disa jo, por unë kam xhelozi të shëndetshme. Pa xhelozi nuk ka dashuri”, shprehet aktori. Gjatë emisionit, Florian Binaj ka treguar se i pëlqejnë shumë fëmijët, dhe dëshira e tij është të ketë pesë fëmijë. “Vdes të kem shumë fëmijë, 2 i kam dhe dua të kem dhe 3 të tjerë, dua të kem 5 fëmijë…”, tha Binaj.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Rama paralajmëron poseduesit e mjeteve, “Nuk ka më shaka me kolaudimin!”

Nëpërmjet një postimi në facebook, kryeministri i vendit Edi Rama ka paralajmëruar të gjithë poseduesit e automjeteve. Ai ka përmendur dhe një shifër; mbi 15...

Tragjike/ Lushnje, 17-vjeçarja humb jetën pasi ra nga pema

Një 17-vjeçare nga Lushnja humbi jetën pasi u rrëzua nga pema Raportohet se kanë qenë familjarët që e kanë dërguar me shpejtësi drejt spitalit të...

Euro 2020/ Mbyllet grupi A, Italia dhe Uellsi kalojnë, italianët me rekord

Itali-Uells 1-0 Italia barazoi rekordin e vet të të gjitha kohërave me 30 ndeshje si e pamposhtur pas një fitoreje 1-0 kundër Uellsit në Stadiumin...

Profil/ Ngolo Kante, 5 detaje domethënëse mbi “motorrin” e Francës

I vogli Kante Historia e Kantésë është e ngjashme me atë të shumë emigrantëve nga Afrika. Lindur në periferi të Parisit, nga një familje shumë...

Infektimet/ Shqipëria me vetëm dy raste të reja në 24 orët e fundit, 0 vdekje

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos...