E mërkurë, 20 Janar, 2021
7 C
Tirana

Kërcënimi nga ‘armiku’ i padukshëm/ Dashuria për tjetrin tregohet duke mos e takuar atë

Jetojmë në periudhë pandemie, e për rrjedhojë kanë ndryshuar edhe sjelljet tona. Përqafimet nuk janë si më parë. Kjo është e kuptueshme dhe e pranueshme nga kushdo.

Mbajtja e distancës po ashtu. Ministrja Manastirliu ka postuar një foto me një mesazh shumë kuptimplotë.

Në kohë pandemie, nuk ka më normalitet si më parë.

Një nga sugjerimet kryesore nga organizatat shëndetësore gjatë kësaj periudhe të koronavirusit Covid-19, është të mbash distancën sociale, në mënyrë që të shmangësh përhapjen e infeksionit.

“Përshëndet me 🖐 n’❤️

Çdo sjellje individuale në këtë normalitet të ri, ka rëndësi për të frenuar përhapjen e 🤜COVID19🤛”, shkruan Manastirliu bashkëngjitur fotos së postuar në Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të premtosh ‘shkapjen’ e shtetit, për ta gjunjëzuar atë

Nga: Mero Baze Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë, përjashtoi Albin Kurtin dhe 46 deputetë të tjerë, nga e drejta për të kandiduar, pas verfikimit...

“Ti e di që unë fitova”/ Publikohet letra që Trump i la Bidenit

Publikohet letra që Donald Trump i ka lënë pasardhësit të tij në Zyrën Ovale, Joe Biden. Trump edhe në çastet e fundit të tij të...

Jozefina Topalli tregon kushtin e fortë për t’u bashkuar me Partinë Demokratike

Kryetarja e Partisë “Lëvizja për Ndryshim”, Jozefina Topalli thotë se bashkimi i së djathtës është i rëndësishëm por thekson se nuk mund të bëhet...

Parlamenti grek voton zgjerimin në Jon/ Mitsotakis: Rama na dha të drejtë

Pas dy ditësh diskutime, parlamenti grek ka aprovuar më shumicë votash projektligjin me anë të të cilit, Greqia zgjeron ujërat e saj territoriale nga...

Sondazhet e shtuara janë lajm i mirë

Nga: Astrit Patozi Denduria e pazakontë sondazheve dhe sidomos diferencat e tyre të mëdha me njëra-tjetrën janë në fakt sondazhi më i mirë se të...