E hënë, 6 Dhjetor, 2021
11.5 C
Tirana

Këmbimi valutor/ Euro dhe paundi britanik në rënie, rritje të lehtë e dollarit

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re një rritje të lehtë e dollarit. Paundi britanik dhe euroja kanë shënuar rënie, ndërsa franga zvicerane nuk ka pësuar ndryshime.

Më poshtë do të gjeni kursin e këmbimit valutor të përditësuar:

Dollari:                                Blihet 106.3                                           Shitet 107.3

Euro:                                   Blihet 122.1                                          Shitet 122.8

Paundi Britanik :                   Blihet 142.2                                         Shitet 143.1

Franga Zvicerane:                Blihet 115.2                                          Shitet 116

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Jam në Dubai, s’jam arratisur”/ Nipi i deputetit të PS-së: Ngjarje e stisur

Ramazan Rraja, nipi i deputetit socialist, Rrahman Rraja konfirmon se nuk është arratisur, pasi akuzohet se së bashku me dy persona të tjerë, kanë...

E shkarkuat Bashën, e pastaj …?

Nga: Artur Ajazi Foltoristët dhe kryetari i tyre Sali Berisha, po numurojnë me padurim të madh, sa ditë dhe sa orë, kanë mbetur deri ditën...

Dy raste me Omicron në Greqi

Me variantin Omicron u diagnostikuan dy rastet e dyshimta që ishin futur në mikroskopin e studiuesve të Greqisë. Bëhet fjalë për dy shtetas që kishin...

Ne përmbytemi rregullisht, e nuk vëmë mend nga asnjë fatkeqësi

Nga: Mentor Kikia Ka ndryshuar klima o budallenj! Duhet të ndryshojmë dhe ne, ndryshe do të ngordhim. Vetëm pas një jave me reshje, vjen paralajmërimi i...

Jean Todt mbështet ndërtimin e automotoparkut në Elbasan

Më herët, kreu i DPSHTRR Blendi Gonxhe njoftoi se në Elbasan do të ndërtohet automotoparku i parë në Shqipëri, për të mundësuar edhe zhvillimin...