E enjte, 2 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Garo ironizon Bashën: Edhe ky si Rama, fajëson Berishën për humbjet e tij

Drejtoresha e Komunikimit të “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, Floriana Garo, ka thumbuar kryedemokratin Basha duke thënë se është bërë si Rama, kur thotë se fajin për humbjet e tij i ka Saliu.

“Basha si Rama: Fajin per humbjet e mia e ka Saliu!”, shkruan ajo në një postim në Facebook.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, e zgjodhi si zëdhënëse të fushatës zgjedhore në zgjedhjet e 25 prillit. Ajo u angazhua publikisht, duke zhvilluar takime në terren me qytetarët, për t’i bindur që të votojnë PD-në, por për këtë nuk ka marrë as edhe një falënderim apo telefonatë nga kryetari Basha.

Floriana Garo ka deklaruar më herët në emisionin “Opinion”, se gjithçka në parti bëhej mes kryetarit dhe njerëzve të tij, dhe se nuk punohej në ekip.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Greqia konfirmon rastin e parë të Omicron. Gjobë kush nuk vaksinohet

Greqia ka raportuar rastin e parë të variantit të koronavirusit Omicron në ishullin e Kretës, njoftoi sot në mëngjes Ministri grek i Shëndetësisë, Thanos...

Akuzat për “Toyota Yaris”, Balla-Bashës: Kallëzoje penalisht Berishën

Në Kuvend janë rikthyer sërish përplasjet e ashpra ndërmjet mazhorancës dhe opozitës, në lidhje me ndryshimet në ligjin për "Pastrimin e parave". Kreu i...

4 mijë euro për gradën “Nënkomisar”, SPAK del me njoftimin e rëndësishëm

Një kryekomisar, me detyrë Lektor në Fakultetin e Hetimit pranë Akademisë së Sigurisë si dhe një Inspektor në Drejtorinë e Qarkullimit Rrugor të Policisë...

Basha: Institucionet shtetërore me kod omerta të mafies, pranoni Vettingun

Kryedemokrati Basha, nga Kuvendi bëri thirrje që të pranohet kërkesa për Vettingun në politikë. Gjatë fjalës së tij në seancën plenare në Kuvend, Basha...

Rama: Do ndaloheni të shkoni në punë, nëse nuk vaksinoheni!

Kryeministri Rama ka paralajmëruar qytetarët e pa vaksinuar, se nëse nuk marrin dozën e parë, do vijë dita që nuk do mund të marrin...