Politikë

“Ka ndjenjat e skizofrenisë”, Kryemadhi tregon se çfarë do ndodhë nëse Rama nuk dorëhiqet


               Publikuar në : 19:54 - 21/10/19 M. S

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, e ka cilësuar si një skizofren kryeministrin Rama. Pas takimit me aleatët dhe kryedemokratin Lulzim Basha, Kryemadhi  tha në një deklaratë për mediat se Rama duhet të largohet, në mënyrë që Shqipërisë t’i hapet rruga drejt BE-së.

E pyetur se çfarë do ndodhë nëse Rama nuk dorëhiqet, Kryemadhi e krahasoi kryeministrin me një skifozren.

“Z. Rama ka treguar që ka ndjenjat e skizofrenisë, i cili ka frikë. Është si puna e një skizofreni, që ka frikë vetëm nga bluza e bardhë.

Nuk ka as ndjenjë, as dashuri, as urrejtje, as dhimbje, asgjë. Ka vetëm pas shpine, kështu që me një skizofren doktorët do dinë të sillen”, tha ajo.

 


Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT