E hënë, 24 Janar, 2022
-0.5 C
Tirana

Juve po fiton pa Ronaldon, Isco nderon madrilenët/City ‘bie’ në shtëpi (Video)

Janë duke u luajtur ndeshjet e para të fazës së grupeve në Champions League. Juventusi ka humbur që në pjesën e parë Ronaldon, pasi është ndëshkuar me karon të kuq, por sërish është duke fituar në një transfertë të vështirë përballë Valencias. Ishte Pjanic që u dha avantazhin bardhezinjve nga pika e bardhë e penalltisë.

Bayern Munich ka kaluar në avantazh përballë Benficas në Portugali, falë një goli mjaft të shpejtë të shënuar nga sulmuesi polak, Leëandoëski. Ndërsa Real Madrid është duke mposhtur Romën falë një goli të shënuar në minutat e fundit të pjesës së parë nga Isco.

Manchester Unitd në Zvicër është duke mposhtur Yong Boys me rezultatin 2-0 falë dopietës së kapitenit Paul Pogba.

Ndërsa surpriza e mbrëmjes deri tani vjen nga Anglia, ku Manchester City i Guardiolës është duke u mposhtu nga Lyon me rezultatin 2-0. Golat për francezët i ka shënuar Cornet dhe Fekir. Plzen ka kaluar në avantazh të dyfishtë përballë CSKA Moscow.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Sulm ajror në burgun e Jemenit, të paktën 70 të vrarë

Të paktën 70 njerëz u vranë në një sulm ajror në një burg, dhe të paktën tre fëmijë vdiqën në një bombardim të veçantë,...

Shtetet e Bashkuara pezullojnë 44 fluturime të linjave ajrore kineze

Qeveria e Shteteve të Bashkuara njoftoi të premten pezullimin e 44 fluturimeve ajrore të katër kompanive kineze nga Shtetet e Bashkuara drejt Kinës. Pezullimi...

Caktohet data për zgjedhjet në FSHF

FSHF u ka dhënë fund dilemave, pasi është caktuar data e zgjedhjeve për president. Federata Shqiptare e Futbollit, i ka dhënë fund dyshimeve rreth...

Kosova sërish vend i rrezikut të lartë për Gjermaninë

Varianti Omikron ka shtuar ndjeshëm shifrat e infektimeve në Kosovë. Nga dita e dielë (23.01; 00:00) Kosova futet sërish në listën e vendeve të...

Armët vdekjeprurëse amerikane mbërrijnë në Ukrainë

Rreth 90 ton "ndihma vdekjeprurëse" nga SHBA-ja kanë mbërritur në Ukrainë, mes tensioneve për grumbullimin e trupave ruse në kufi. Kjo ishte dërgesa e...