E diel, 24 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Justin Bieber thyen rekordin që Elvis Presley kishte mbajtur prej 59 vitesh

Justin Bieber është shndërruar në këngëtarin më të dëgjuar të kohës dhe sukseset e tij sa vijnë dhe po rriten më shumë.

Madje, këngëtari rezulton më i suksesshëm se mbreti i muzikës rock, Elvis Presley.

Bieber ka thyer rekordin që Presley mbante prej 59 vitesh, duke u kthyer në artistin më të ri që ka 7 albume në vendin e parë në top-listat amerikane.

Vetëm pak ditë më parë ai lançoi albumin e tij të ri të titulluar “Changes”, i cili ka rezultuar albumi më i shitur dhe i dëgjuar i javës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë PD-je mund të sjellë Foltorja?

Nga: Ergys Mërtiri Mbështetësit e z. Berisha pretendojnë se Foltorja po sjell debatin dhe reflektimin që i ka munguar PD-së duke i kontribuar hapjes dhe...

Sherr mes afganëve në Shëngjin, 26-vjeçarja plagos bashkëjetuesin 

Një grua afgane ka qëlluar me thikë bashkëjetuesin e saj me kombësi afgane, mesditën e sotme në ambientet ku janë akomoduar në Shëngjin. 26-vjeçarja...

Serbia ndalon boksierët nga Kosova, Shqipëria braktis botërorin

Ekipi i boksit të Kosovës nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit që mbahet në...

Futbollisti torturohet dhe grabitet në prani të partneres

Një yll i Premier Ligës është sulmuar nga banditë të maskuar në shtëpinë e tij, të cilët e kanë lidhur dhe torturuar para se...

Basha: Zotit mund t’i kem hyrë në hak, por jo Berishës!

Kryedemokrati Basha është treguar i hapur për mediat, ndërsa ka komentuar vendimin e tij për të përjashtuar Sali Berishën. Ai tha se nuk i...