Foto Galeri

Ju zëntë haku i atyre familjeve që i nxore nga shtëpia/Rama ‘përplaset’ me qytetarët (foto)

               Publikuar në : 12:30 - 12/03/19 marsela

Drejtuesit e policisë kanë pezulluar sot efektiven e ‘Shqiponjave’, Blerta Dervishi , pasi u vu në mbrojtje të shtëpisë së saj. Ajo u filmua një ditë më parë teksa rezistonte ndaj kolegëve të saj, të cilët i kishin shkuar në banesë për të mbështetur Përmbarimin, që kishte shkuar për t’i nxjerrë jashtë.

Edhe pse Dervishi ndikoi në shmangien e përplasjes së banorëve me policët, sërish drejtuesit e uniformave blu e kanë pezulluar. Kjo situatë kaotike duket se i ka prekur edhe qytetarët.

Ata kanë shpërthyer ndaj kryeministrit Rama, ku nuk mungojnë sharjet e mallkimet. Por Rama e ka parë të udhës që ti kthejë përgjigje, duke ia argumentuar. Duke i cilësuar mediat sërish ‘kazanë’, Rama është i mendimit se gjithçka përcillet, por ama jo e vërteta. Në këtë situatë, sipas tij, Bashkia dhe Qeveria nuk kanë lidhje.

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT