E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Ju zëntë haku i atyre familjeve që i nxore nga shtëpia/Rama ‘përplaset’ me qytetarët (foto)

Drejtuesit e policisë kanë pezulluar sot efektiven e ‘Shqiponjave’, Blerta Dervishi , pasi u vu në mbrojtje të shtëpisë së saj. Ajo u filmua një ditë më parë teksa rezistonte ndaj kolegëve të saj, të cilët i kishin shkuar në banesë për të mbështetur Përmbarimin, që kishte shkuar për t’i nxjerrë jashtë.

Edhe pse Dervishi ndikoi në shmangien e përplasjes së banorëve me policët, sërish drejtuesit e uniformave blu e kanë pezulluar. Kjo situatë kaotike duket se i ka prekur edhe qytetarët.

Ata kanë shpërthyer ndaj kryeministrit Rama, ku nuk mungojnë sharjet e mallkimet. Por Rama e ka parë të udhës që ti kthejë përgjigje, duke ia argumentuar. Duke i cilësuar mediat sërish ‘kazanë’, Rama është i mendimit se gjithçka përcillet, por ama jo e vërteta. Në këtë situatë, sipas tij, Bashkia dhe Qeveria nuk kanë lidhje.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë/ Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja

Bëjnë punën më të rrezikshme në botë, kush janë Sherpat, guidat e alpinistëve në Himalaja Kur ekipi i parë i alpinistëve arriti të ngjitej në...

“Në Dubai ishin 28 veta”, Fahri Balliu: Rama ka pirë verë 18 mijë euro shishja

Për botuesin Fahri Balliu, kryeministri Edi Rama nuk do arrijë të fitojë një mandat të tretë, pasi nuk ka se çfarë t’u ofrojë shqiptarëve. Duke...

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...