E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Jonida Maliqi rrëfen momentin e vështirë: E kam provuar në lëkurën time

Këngëtarja e mirënjohur për publikun shqiptar Jonida Maliqi, ka publikuar pak ditë më parë klipin e këngës që do të na përfaqësojë në Eurovision.

Ajo ka publikuar gjatë ditës së sotme një postim në llogarinë e saj në Instagram, ku ka thënë se kënga “Kthehu Tokës” është shumë domethënëse për të, duke e ndjerë në çdo notë, për shkak se e ka provuar vetë të mos i ketë pjesëtarët e familjes afër, por në emigrim.

“Emigracioni nuk ka vetëm ngjyrat e vendit tim. Sot ai është një problem botëror. Unë e kam provuar në lëkurën time çdo të thotë të mos kesh pjesëtarët e familjes nën të njëjtën shtëpi, shtet. Thirrja ime është thirrje shpirti, e të gjithëve, për të qenë bashkë, të lumtur, të rrethuar nga dashuria! Shumë prej jush më kanë shkruajtur dhe e kanë ndjerë këtë këngë në çdo notë, disa të tjerë kanë kuptuar dhimbjen edhe nga xhirimet e videoklipit. Jam e lumtur që e doni ‘Ktheju tokës’ ashtu si unë”, shkruan këngëtarja.

Jonida Maliqi do të përfaqësojë Shqipërinë në këtë edicion të Eurovision, e pritet të ngjitet në skenë në muajin maj të këtij viti për natën gjysmë-finale.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...