E martë, 19 Janar, 2021
8 C
Tirana

“O Zot, edhe ju keni skuadër futbolli”, batutat e Ramës në mbledhjen e FSHF-së (Video)

Të hënën u zhvillua një tryezë e përbashkët për futbollin e organizuar nga Federata Shqiptare e Futbollit dhe kryeministria. Në këtë takim nuk kanë munguar batutat nga shefi i qeverisë Edi Rama dhe aktorëve të futbollit.

Rama e ka nisur me administratorin e Orikumit ku është çuditur që edhe kjo zonë ka një klub futbolli, ndërsa ka vazhduar më tej me batutat që ka bërë me presidentin e Skënderbeut, Ardjan Takaj apo administratorin e Kastriotit, Gazmend Vogli. Sapo administratori i Orikumit, Gëzim Çapoj mori mikrofonin për të folur, ndërhyn Edi Rama dhe i thotë: “Edhe ju keni skuadër futbolli në Orikum?

Gëzim Çapoj: Po.

Edi Rama: O Zot!

Gëzim Çapoj: Ju e dini që unë merrem me futbollin, pasi keni qenë dhe jeni deputeti ynë.

Edi Rama: Nuk e dija që keni klub futbolli, më fal.

Rama – presidenti i Orikumit on Vidnews.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Emigracion masiv, Shqipëria 6-ta e në botë për leje qëndrimi në BE

Shqipëria u rendit e gjashtë në botë në vitin 2019 sa u përket lejeve të qëndrimit që shtetasit e saj kanë në shtetet e...

‘Shqipëria e Madhe’/ Haradinaj: I dukem i rrezikshëm Vuçiçit? Të njohë Kosovën

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dhe kandidati për President, Ramush Haradinaj ka reaguar pas deklaratës së presidentit serb, Aleksandër Vuçiç se...

Zgjerimi në detin Jon, Dendias: Rrisim territorin sovran me 10%

Në parlamentin grek ka filluar debati për projektligjin i cili parasheh zgjatjen e kufirit detar në Detin Jon. Miratimi i mundshëm i këtij projektligji...

I shiti bankës 242 milion $ një aeroport imagjinar, historia e Emanuel Nvude

Një nga mashtrimet më të mëdha të gjitha kohërave ka ndodhur midis viteve 1995-1998, kur nigeriani Emanuel Nvude, arriti t’i shiste një aeroport të...

Vuçiç: Bashkimi i Kosovës me Shqipërinë, një kërcënim për Evropën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka reaguar pas deklaratës së ish-kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për formimin e “Shqipërisë së Madhe”. Vuçiç ka theksuar se...