E hënë, 1 Qershor, 2020
20 C
Tirana

Jonida Maliqi në Eurovizion, ja si të votoni për të

Më të lexuarat

Diskutimet për reformën, çfarë propozon PD për qeverinë kujdestare

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore është mbledhur këtë të dielë në orën 19:00, në atë që është cilësuar si data e fundit e saj. Palët...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Të shtëna në Shijak, plagoset në këmbë një 28-vjeçar

Së fundmi ka pasur të shtëna me armë zjarri në Shijak. Raportohet se ngjarja ka ndodhur tek stadiumi, ku në rrethana ende të paqarta është...

Pas Maqedonisë së Veriut, edhe Spanja mund të shtyjë gjendjen e jashtëzakonshme

Kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez ka deklaruar se do të kërkojë shtyrjen me dy javë të gjendjes së jashtëzakonshme nga koronavirusi. Sanchez sqaroi se shtyrja...

Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut zgjat gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, ka zgjatur gjendjen e jashtëzakonshme në vend edhe për 14 ditë. Vendimi u mor gjatë seancës së shtatë...

Atentati para hotelit në Kurbin, ja kush dyshohet se ishte shënjestër e atentatit

Dalin të tjera detaje lidhur me atentatin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në ambientet e jashtme të një hoteli në autostradën Mamurras-Lezhë. Si pasojë e...

VIDEO/Ardi Veliu del blof, pamjet e të ëmës së djalit të dhunuar janë xhirime nga filmi

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka folur sot për dhunën e 4 efektivëve kundër një 15-vjeçari, ngjarje e cila ka...

“Familja lyente muret me emrin e saj, të gjithë e dinin për 15-vjeçaren”

Gazetarja Anila Hoxha rrëfen përmes një postimi në rrjetin social Facebook se çfarë ka pranë banesës së vajzës 15-vjeçare, e cila u abuzua seksualisht...

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Manastirliu: Ja çfarë do të hapet nga data 1 Qershor

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook tregon se çfarë do të hapet nga data 1 Qershor, pra nga...

Mbrëmjen e sotme, pritet që Jonida Maliqi të performojë në gjysmëfinalen e dytë të edicionit të 64 të Eurovizionit, i cili mbahet në Tel Aviv, Izrael.

 

View this post on Instagram

 

TEL AVIV ? YOU! @eurovision

A post shared by JONIDA MALIQI (@jonidamaliqi) on

Ajo do këndojë shqip këngën e saj “Ktheju Tokës” me të cilën pret të kualifikohet për në finalen e madhe. Kjo këngë u kushtohet të gjithë emigrantëve shqiptarë nëpër botë, të cilët mund të japin kontributin e tyre duke votuar numrin #14.

Jonida Maliqi do të jetë e 14-a në radhë, dhe nga 41 vende që konkurrojnë, vetëm 26 do arrijnë të shkojnë në finalen e së shtunës që mbahet më 18 maj.

Kujtojmë se juria shqiptare përbëhet nga Anxhela Peristeri, Eranda Libohova, Dilan Reka, Julka Gramo dhe Gent Rushi.

Vlen të theksohet fakti se votat nuk vlejnë nga shqiptarët brenda kufijve të Shqipërisë. Vetëm emigrantët që ndodhen në vendet fqinje dhe adhuruesit e këngës mund të votojnë Jonida Maliqin sonte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qershori nis i freskët, ja si parashikohen temperaturat gjatë javës

Ndonëse ka nisur zyrtarisht stina e verës, java e parë do të sjellë mot të freskët. Edhe kjo javë do të shoqërohet nga mot...

Ekspertët e Shëndetit, të shqetësuar: Masat anti-Covid po lehtësohen para kohe

Ekspertët e Shëndetit nga e gjithë bota janë shprehur të shqetësuar rreth faktit që masat anti-Covid po lehtësohen para kohe. Ata theksojnë se masat shtrënguese...

E rëndë/ Vëllai i minorenes së abuzuar: Rojen e kemi komshi, historia ka nisur kur ishte 12 vjeçe

Abuzimi me të miturën, ka marrë një tjetër rrjedhë. I vëllai i saj ka treguar tërë ngjarjen, ndërsa abuzuesi është komshi me ta. Kërcënimet...

Këshilli Politik s’arriti një marrëveshje, Vasili: Ja kush nxori pengesa

Këshilli Politik për Reformën Zgjedhore mbrëmjen e kaluar nuk mundi që të arrinte një marrëveshje. Ndërkohë sot, nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili në një intervistë...

“S’jam në Francë”, Rama reagon për akuzat dhe Zgjedhoren

Pas akuzave të PD-së për fluturimet me charter për në Francë, një reagim është përcjellë nga kryeministri Rama. Ai hedh poshtë zërat që flasin...
WhatsApp KONTAKTO TT