E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Jep papritur dorëheqjen prokurori i dosjes ‘Dajti’

I njohur si prokurori i cili kërkoi dënim me burg përjetë për Dritan Dajtin, dhe ish drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit, Ardian Nezha, mësohet se ka dhënë dorëheqjen.

Prokurori Nezha, prej pak javësh ishte rikthyer prokuror në Pukë, ndërsa pas këtij veprimi ku ai qëndroi i komanduar në Tiranë, ka kërkuar të largohet nga sistemi, ç’ka do të sillte edhe ndërprerjen e Vettingut për të.

Nezha ka kërkuar nga KLP ti pranoj dorëheqjen, duke shpallur përfundimin e statusit të magjistratit, ndërsa kërkesa e tij pritet të shqyrtohet më 1 Prill.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...