E martë, 30 Nëntor, 2021
5.5 C
Tirana

Bomberi argjentinas merr vendimin e papritur: Nuk do të luaj më kurrë për kombëtaren

Nga Juventus te Milan dhe më pas te Chelsea, por akoma nuk është duke treguar formën e tij më të mirë në fushë. Gonzalo Higuain ka marrë një vendim të papritur dhe ka vendosur që të mos e veshë më fanellën e Argjentinës.

Momentalisht bomberi argjentinas ka është në huazim te Chelsea dhe në deklaratën e tij të lamtumirës nga kombëtarja ka ironizuar duke thënë se ky është një vendim i pakthyeshëm dhe se ky vendim do të sjellë gazim për shumë të tjerë.

Në një sezon të komplikuar pas largimit nga Milan që e çoi drejt Premier Ligës, Gonzalo Higuain nuk luan me fanellën e Argjentinës që prej botërorit të verës së kaluar. Kështu vjen fundit i një karriere të nisur në Tetorin e vitit 2009, por me ndeshje zyrtare vetëm 1 vit më vonë.

Gonzalo Higuain debutoi me kombëtaren në botërorin e Afrikës së Jugut në ndeshjen ndaj Perusë ku arriti të shënojë. Por tani detyrohet për shumë arsye dhe presione të thotë stop pas 75 ndeshjesh dhe 31 golash. Zhgënjimi i tij më i madh është finalja e humbur ndaj Gjermanisë në botërorin e vitit 2014 në Brazil, kjo edhe falë gabimeve të tij para portës.

Si për ironi të fati goli i fundit i Higuain me Argjentinën është ndaj Perusë, e njëjta skuadër ku provoi për herë të parë, gëzimin me përfaqësuesen.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si lindi alfabeti

Nga: Cody Cottier Anglishtja e shkruar, së bashku me shumicën e gjuhëve moderne, është aq shumë e lidhur me alfabetin e saj, saqë ne mund ta marrim atë sot si të mirëqenë. Në...

Variantet e koronavirusit, ja çfarë dimë deri më tani

Omicron, varianti më i ri i koronavirusit, është gjithashtu më i shpejti për t'u etiketuar si "variant shqetësues" nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, për...

Bllokimi për variantin Omicron/ Biden: S’ka vend për panik

Presidenti amerikan Joe Biden e ka quajtur variantin Omicron Covid-19 një "shkak shqetësimi, jo shkak për panik", një ditë pasi u zbulua në Amerikën...

Njihuni me këmbimin valutor, 30 nëntor 2021

Në kursin e këmbimit valutor, sot vihet re rritje e dollarit, paundit britanik dhe frangës zvicerane. Ndërsa euro s'ka pësuar ndryshime. Më poshtë do të...

Pandemia i bëri shqiptarët “dembelë”

Pandemia Covid-19 ka shkaktuar nivele të larta të “dembelizmit” në të gjithë vendin. Personat në moshë pune që nuk po kërkojnë një punë u...