Aktualitet

“Jemi të falimentuar”/ Rama: Prokuroria të nxjerrë fajtorët


               Publikuar në : 08:49 - 03/12/19 L M

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave mbajtur ditën e sotme, kryeministri Edi Rama i bëri thirrje Prokurorisë që të vijojë punën për të identifikuar përgjegjësitë përkatës.

Gjatë fjalës së tij, kreu i qeverisë iu kërkoi ndërtuesve që të mos i shmangen përgjegjësisë, me justifikimin se janë të falimentuar.

“Urojmë që prokuroria e përgjithshme të bëjë të gjithë punën e nevojshme  për të identifikuar përgjegjësitë përkatëse. I bëj thirrje të gjithë ndërtuesve publikisht që të mos i shmangen përgjegjësisë. Mos gënjejnë veten se me shpresën se kjo gjë mund të kalojë pa u lagur.

Disa prej tyre më kanë çuar mesazh duke nxjerrë lloj lloj bishtash por më ka bërë përshtypje arsyetimi se jemi të falimentuar, të shesin shtëpitë e tyre, të marrin kredi, të bëjnë çfarë të duan, por liria është më e shtrenjtë se pasuria dhe nëse nuk reagojnë me humanizëm dhe përgjegjshmëri mund t’i humbin të dyja”, deklaroi Rama.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT