Aktualitet

Shqiptarët dhe grekët e Kretës bëhen bashkë, 20 ton ndihma për Shqipërinë


               Publikuar në : 09:18 - 03/12/19 M P

Një tjetër grupim shqiptarësh i janë përgjigjur thirrjes për ndihmë këto ditë pas tërmetit që goditi vendin një javë më parë.

Mësohet se shqiptarët që jetojnë në Kretë, kanë mbledhur 20 ton ndihma, të cilat do të dërgohen në shqipëri për të ndihmuar të gjithë ata që u prekën nga tërmeti.

‘Pika e 3 qamet’. Rama i përgjigjet Bashës për 3 propozimet e djeshme

Lajmi është bërë i ditur nga Shoqata e Kretës në Greqi. Gjithashtu, shoqata është duke organizuar edhe fushata solidarizimi për të mbledhur jo vetëm të mira materiale por edhe financiare. Nismës i janë bashkuar jo vetëm shqiptarë por edhe shumë grekë, të cilët ndihen më të afërt se kurrë me shqiptarët.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT