E martë, 14 Korrik, 2020
18 C
Tirana

“Shkrirja” e Krimeve të Rënda, emrat e prokurorëve që transferohen në Apel

Më të lexuarat

Brenda muajit dhjetor, pritet të shkrihet Prokuroria dhe Gjykata e Krimeve të Rënda. 11 prokurorë të Shkallës së Parë dhe 3 të Apelit do të transferohen në prokurori të tjera rrethesh, kryesisht në ato të Apelit.

Sipas diskutimeve në mbledhjen e fundit, ku u bë emërimi i 8 emrave të SPAK u fol dhe për emrat që do të largohen nga Prokuroria e Krimeve të Rënda.

Sipas gazetës “Sot”, disa prej emrave që do të transferohen janë: Besim Hajdarmataj, Arenc Çela, Blerim Tominaj, Njazi Seferi, Olsian Çela, Henrik Ligori, Sonila Muhametaj, Pranvera Pustina, Vladimir Mara, Dritan Prençi. Shumica e tyre pritet fillimisht të kalojnë Vetting-un.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Moti bën kthesën e madhe për nesër, priten reshje shiu

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Në mesditë, vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit...

“Jam ende e dashuruar”, Dafina Zeqiri shuan heshtjen

Këngëtarja Dafina Zeqiri tregoi mbrëmjen e sotme në “Në Kurthin e Piter Pan” se është ende e dashuruar, por pa treguar se me kë. Ajo...

“Je shërbëtor i paguar, je letyrë”, degjeneron në ofendime debati në studion televizive

Listat e hapura ishte tema e diskutuar mbrëmjen e sotme në emisionin "Open" në Top Channel, ndërsa të pranishmit në studio kanë shpërthyer deri...

“Kosova rrezikon të dëmtohet rëndë”, Haradinaj jep paralajmërimin e fortë

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dhënë vlerësimin e tij në lidhje me intervistimin në Hagë të Hashim Thaçit, pas aktakuzës për krime lufte. Në...

Murrizi paralajmëron zhvillime të reja

Deputeti Myslim Murrizi e cilëson “ulërimë false” deklaratën e përbashkët të opozitës së bashkuar, kundër lëvizjes së kryeministrit Rama, në favor të listave të...