Aktualitet

Dërgoi dorëheqjen me postë, Agron Tufa largohet dhe kërkon azil në Zvicër


               Publikuar në : 09:24 - 03/12/19 B H

Drejtori ekzekutiv i Institutit për Studimin e Krimeve dhe pasojave të Komunizmit në Shqipëri (ISKPK), Agron Tufa, ka dhënë dorëheqjen nga posti i tij.

Sipas Report Tv, Tufa e mori këtë vendim për shkak të kërcënimeve të shumta për jetën që ai ka marrë.

Agron Tufa mësohet se ka kërkuar azil politik në Zvicër ku edhe ndodhet bashkë me familjen e tij. Ai ka paraqitur dorëheqjen nga atje, përmes një letre dërguar kryetarit të Bordit Drejtues te ISKPK, Uran Butka.

Kujtojmë se avokati i tij, Kujtim Cakrani ka deklaruar më herët, në studion e Report Tv, se klienti i tij po kërcënohej nga persona anonim. Sipas avokatit, Tufa ka një dosje ku janë të përfshirë emra që në të kaluarën kanë kryer krime por sot kanë poste drejtuese.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT