E enjte, 17 Qershor, 2021
15.5 C
Tirana

“Jemi komshinj, kemi bërë edhe batuta me…”, Veliaj flet për raportin me Tahirin

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erjon Veliaj i pyetur nga gazetari Roland Qafoku për marrëdhënien me Saimir Tahirin, pohoi se kanë raporte personale shumë të mira.

“Ai nuk ka qenë asnjëherë konkurrenti im brenda PS, kjo është e gjitha një legjendë urbane. Kemi pasur një marrëdhënie shumë korrekte në qeveri, sigurisht në profile shumë të ndryshme kështu që ato dy vite që unë kam qenë në qeveri kemi pasur një raport shumë korrekt dhe secili në ngastrën e vet”, u shpreh Veliaj.

Më tej, Veliaj shprehet se Tahiri nuk ka qenë asnjëherë konkurrenti i tij, ndërsa thekson se historia e rivalitetit me të ka qenë e gjitha një legjendë urbane.

Zoti Veliaj, cili është mendimi juaj për atë që i ndodhi Saimir Tahirit?

Saimiri ka një proces në gjykatë. Një gjë që unë nuk kam bërë kurrë është që unë të fus hundët se çfarë pretendojnë gjykatat e këtij vendi. Edhe për veten time, për çdo gjë kam shkuar në gjykatë. Kam fituar 8-0 të gjitha gjyqet për shpifje ndaj meje. Uroj shumë që dhe Saimiri të fitojë. Ai nuk ka qenë asnjëherë konkurrenti im brenda PS, kjo është e gjitha një legjendë urbane.

Kemi pasur një marrëdhënie shumë korrekte në qeveri, sigurisht në profile shumë të ndryshme kështu që ato dy vite që unë kam qenë në qeveri kemi pasur një raport shumë korrekt dhe secili në ngastrën e vet. Marrëdhëniet tona personale kanë qenë të shkëlqyera.

Pasi ndodhi kjo kam komunikuar, jemi dhe komshinj. Kjo historia e rivalitetit dhe debatit kanë qenë të gjitha legjenda urbane. Nuk mbaj mend të kemi debatuar ndonjëherë. Shpesh herë kemi bërë batuta me njëri tjetrin për këtë konkurencën që më shumë e ëndërronin të tjerët sesa ekzistonte.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Çfarë ka ndodhur në botë në 24 orët e fundit

“Tirana Today” po ju sjell titujt kryesorë të lajmeve në 24 orët e fundit 1- “Tullumbacet e zjarrit”, armët e reja të konfliktit Izrael-Palestinë 2- Putin...

Biletat e avionëve nga Rinasi janë shtrenjtuar, Kukësi jo aq i lirë sa u tha

Pak përpara mbylljes së kufijve ajrorë nga pandemia në mars të vitit të kaluar, çmimet e biletave nga Rinasi kishin shënuan një rënie të...

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...