E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Notre Dame/ Fotoja pak para zjarrit, të gjithë po kërkojnë këtë burrë dhe vogëlushen

Një burrë dhe një vajzë, që mendohet se janë atë e bijë, po kërkohen nga të gjithë! Fotoja e tyre e shkrepur nga një turiste para katedrales së famshme, pak para se të binte zjarri shkatërrues, është bërë virale tashmë.

Fotoja tregon një djalë dhe një vajzë që luajnë të lumtur para katedrales Notre Dame, disa minuta para ngjarjes që shokoi botën.

Turistja Brooke Windsor, 23 vjeçe ka shkrepur foton në fjalë dhe e ka postuar atë në Twitter, duke menduar që personat në foto do të donin ta kishin këtë kujtim kaq të ëmbël.

«E shkrepa këtë foto teksa po linim Notre Dame rreth një orë para se të binte zjarri. Unë thuajse shkova te babai dhe e pyeta nëse e donte. Tani do doja ta kisha bërë vërtetë. Twitter nëse ke pak magji, ndihmoje atë ta gjejë këtë (foto)», shkroi vajza teksa publikoi foton, e cila çuditërisht është bërë virale teksa është shpërndarë rreth 66 mijë herë në mbarë botën.

Vajza nga Miçigani pranoi që nuk ishte e sigurt nëse ata ishin babë e bijë, por ky ishte një moment mjaft special që mbase do të donin ta kishin.

Windsor e cila po viziton Parisin me një shoqe, tha se një orë pasi shkrepi foton, pa me trishtim zjarrin që ra në katedrale./ Tirana Today

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...