E hënë, 14 Qershor, 2021
14.5 C
Tirana

Vrau 8 kushërinjtë pas sherrit për pula, avokati s’pranon ta mbrojë (Video)

Seanca gjyqësore ndaj Ritvan Zykës, i cili vrau me armë zjarri 8 persona në Selenicë të Vlorës është shtyrë me datë 7 maj.

Shkak për shtyrjen e seancës është bërë avokati i mëparshëm, i cili nuk paraqitej në seancat gjyqësore ndaj të pandehurit e, për rrjedhojë Zykaj do të mbrohet nga një tjetër avokat.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi në 10 gusht të vitit 2018, ku Ritvan Zyka, me kallashnikov u mori jetën 8 anëtarëve të fisit të tij me të njëjtin mbiemër.

Ai vrau vëllain e gjyshit, bashkëshorten e tij, dy djemtë e çiftit dhe nipin e mbesën 14 dhe 6 vjeçe, ndërsa pasi kreu vrasjet u largua nga vendngjarja, por u kap nga Policia e Vlorës me ndihmën e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë dhe RENEA-s.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Një ditëlindje dhe një ditëvdekje

Nga Sokol Balla Gramoz Ruçi bën 70 vjeç në dhjetor, por zëre se ditëlindja e tij ka qënë dje. Tre dekadat e jetës politike të...

Euro 2020/ Hollanda mund Ukrainën në ndeshjen emocionuese me 5 gola

Takim i mbrëmjes, ai midis Hollandës dhe Ukrainës është mbyllur me vrull pasi plot 5 gola u shënuan në pjesën e dytë. Hollanda fitoi...

Gurët e tëmthit, shkaktarët dhe të rrezikuarit

Gurët e tëmthit formohen kur lëngu i grumbulluar në fshikëzën e tëmthit mpikset ose ngurtësohet në copa të vogla materiali të ngjashme me gurët....

Takimi Rama-Blinken, ja marrëveshja e nënshkruar. Fjala e Blinkenit dhe Ramës

Kryeministri Edi Rama dhe Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken kanë zhvilluar një takim në Bruksel ditën e sotme. Fryt i këtij takimi ishte marrëveshja...

Itali/ Ngjarje tragjike në Romë, 4 viktima mes tyre autori dhe 2 të mitur

Një burrë i moshuar, 84-vjeçari Salvatore Ranieri, dhe dy vëllezër të moshës 5 dhe 10 vjeç, David dhe Daniel Fusinato, u vranë në Konsorciumin...