E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

“Je një shtrigë”, Rama nuk ia përton drejtoreshës së shkollës (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar një tjetër shkollë në Durrës, e cila u rindërtua pasi u dëmtua nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të vitit të kaluar. Rama i shoqëruar nga ministri për Rindërtim Arben Ahmetaj, kanë ndjekur paraditen e sotme nga afër ambientet e shkollës. Ai po kështu ka takuar mësuesit dhe nxënësit, ku nuk kanë munguar edhe fotot në shenjë kujtimi.

Kreu i qeverisë nuk ka kursyer as batutat me drejtoreshën e shkollës, për të cilën u shpreh: “Je një shtrigë ti, të ka dalë nami gjithandej që je shtrig”.

Minuta 13:13

Për drejtoreshën e shkollës ka pasur edhe një moment të sikletshëm

Rama i drejtohet mësueses: Kush është drejtoresha nga ju?

Mësuesja tregon nga drejtoresha

Drejtoresha: Nuk ka problem, ne punojmë si staf.

Rama: Duket që ishe ti drejtoresha, se kur të doli para mësuesja të bënë sytë xixa.

Mësuesja: Nuk e dija që ishte pas meje.

Drejtoresha: Nuk ka problem.

Rama: Je një shtrigë, e di si e ke namin si shtrigë apo jo. Të ka dalë nami gjithandej.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...