Tërmet i fortë në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Lëkundjet e tokës nuk kanë të ndaluar as në Greqinë fqinje. Lëkundja e radhës është ndjerë në Athinë, me magnitudë 5.1 ballë.

Sipas Qendrës Europiane Sizmologjike, lëkundjet janë ndjerë 45 km në veriperëndim të Athinës.

Nuk ka raportime për të lënduar, dhe as për dëme materiale.

Greqia ndodhet në një prej zonave më sizmike në botë, dhe tërmetet janë të zakonshme, megjithatë fatalitetet dhe dëmet e mëdha janë të rralla.