E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

“Janë refuzuar, e në heshtje janë harruar”, Braçe shpërthen në Kongresin e PS

Pas hapjes së Kongresit nga Taulant Balla, fjalën e ka marrë edhe zv.kryeministri Erion Braçe. Ai tha se do të prezantojë disa njerëz, të cilët do të thonë shumë për të, por edhe për gjithë shqiptarët.

“Unë do të prezantoj sot disa njerëz të thjeshtë, por shumë të rëndësishëm. Janë refuzuar, dhe në heshtje janë harruar. 14 vite janë shumë. Nuk janë dorëzuar, me shpirt të plasur kanë besuar, janë rikthyer sërish tek shteti, tek qeveria.

Sot janë disa ndër mijëra qytetarët që kanë marrë zgjidhje nga kjo qeveri, nga këta zyrtarë që dikur i kanë refuzuar. Dua që t’i dëgjoni, sepse ata janë fuqia jonë e vërtetë”, u shpreh Braçe.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Pse jam për Kongresin e Jashtëzakonshëm të Partisë Demokratike

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...